۳۰ گروه جهادی به مناطق کم برخوردار سردشت اعزام شدند

مهاباد- ایرنا- مسوول قرارگاه بسیج سازندگی سپاه سردشت گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ۳۰ گروه جهادی تخصصی به مناطق کم برخوردار این شهرستان اعزام شدند. 

سرگرد عبدالله آذرنییاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و در راستای محرومیت زدایی و مردم یاری و خدمت رسانی به مردم، اعزام گروه های جهادی به مناطق کم برخوردار شهرستان از آغاز این هفته به صورت روزانه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در طول هفته بسیج این اعزام ها تداوم خواهد داشت، افزود: اعزام ۳۰ گروه جهادی تخصصی به تعداد هر گروه ۱۵ نفر به صورت روزانه و اعزام پنج گروه دامپزشکی، کشاورزی و فنی در قالب طرح جهش تولید به ۶۰ روستای مرزی با ظرفیت بالای کشاورزی و دامپروری در این زمینه برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا تاکنون ۲۵ گروه به تعداد ۳۷۵ نفر از جهادگران به ۴۷ روستای مرزی این شهرستان اعزام و خدمات رایگان ارائه داده اند.

سرگرد آذرنییاد بیان کرد: برگزاری کلاس های آموزشی و ترویج کشاورزی و دامپروری، واکسیناسیون، معاینه و پایش دام های سبک و سنگین، تعمیر وسایل و ادوات کشاورزی، بازدید در جهت شناسایی و رفع موانع  تولید از طرح های کشاورزی و اقتصاد مقاومتی از جمله اقدامات مهم گروه های جهادی در این اعزام ها هستند.

وی گفت: تاکنون سه هزار کشاورز و دامدار در مناطق روستایی و مرزی این شهرستان در طول هفته بسیج از خدمات گروه های جهادی بهره مند شده اند.

مسوول قرارگاه بسیج سازندگی سپاه سردشت اظهار کرد: گروه های جهادی علاوه بر مناسبت های ملی و مذهبی ، از ابتدا تا پایان سال به صورت مداوم و مستمر به مناطق کم برخوردار جهت ارائه خدمات به مردم اعزام می شوند.

به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته بسیج بیش از ۱۰۰ برنامه مختلف در شهرستان مرزی سردشت برگزار خواهد شد.

این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با ۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha