شکارچی غیرمجاز در پارک ملی گلستان دستگیر شد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس پارک ملی گلستان گفت: ماموران اجرایی واحد محیط‌بانی منطقه سولگرد موفق به دستگیری یک شکارچی غیرمجاز به همراه بقایای ۲ راس قوچ وحشی شدند.

مهدی تیموری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شامگاه گذشته ماموران این واحد محیط‌بانی با چند نفر از شکارچیان غیرمجاز برخورد کرده و پس از تعقیب و گریز موفق به دستگیری یکی از این متخلفان شدند اما بقیه شکارچیان غیرمجاز با استفاده از تاریکی هوا و توپوگرافی منطقه موفق به فرار شدند.

وی افزود: یک سلاح شکاری و بقایای ۲ راس قوچ وحشی شکار شده از متخلف کشف و پس از انجام تحقیقات اولیه و بررسی میدانی و تنظیم صورتجلسه به مرجع قضایی تحویل داده شد.

شکارچی غیرمجاز در پارک ملی گلستان دستگیر شد

به گزارش ایرنا، پارک ملی گلستان بزرگ ترین و قدیمی ترین پارک ملی کشور با مساحت ۹۱ هزار و ۸۹۵ هکتار در شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی واقع است که در سال ۱۳۵۴ به عنوان ذخیرگاه زیست کره در زمره ۵۰ ذخیرگاه بیوسفری جهان در لیست یونسکو ثبت شد.

بیشتر گستره پارک در استان گلستان، حدود ۳۴ درصد آن در خراسان شمالی و بخش ناچیزی نیز در سرزمین استان سمنان قرار دارد.

گونه‌های جانوری این پارک شامل آهو، پلنگ، تشی، خرس قهوه ایی، خرگوش، حشره خورها، راسو، روباه، روباه ترکمنی، رودک، سمور جنگلی، سیاه گوش، شوکا، شنگ، قوچ و میش، کل و بز، گراز، گربه پالاس، گرگ، مرال، سمندر، قورباغه جنگلی، وزغ سبز، لاک پشت چهار چنگالی، مارمولک بی پا، مار آبی، مار قیطانی، گرزه مار و افعی قفقازی است.

این پارک دارای سه نوع آب و هوای متفاوت خشک، نیمه خشک و نیمه مرطوب است که همین ویژگی باعث شده این پارک دارای پوشش گیاهی متنوع از استپ خشک تا جنگل انبوه باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha