۴۲ زندانی جرائم غیر عمد در لرستان آزاد شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی لرستان گفت: سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بدهی۴۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان توسط سپاه، ستاد دیه و خیران پرداخت شد و این افراد به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا عبدالمجید کشوری در آیین آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و محکومان مالی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون با پرداخت چهار میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان بدهی، ۶۰ زندانی جرائم غیر عمد در لرستان آزاد شده است.

وی گفت: همچنین سال گذشته با همکاری خیران، سپاه حضرت ابوالفضل و ستاد دیه ۱۳۲ زندانی با پرداخت چهار میلیارد و ۲۹۱ میلیون تومان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه رویکرد جامعه و حاکمیت اسلامی بنابر حل مشکلات مردم است افزود: محکومیت بیش از نیمی از زندانیان، ناشی از مشکلات خانوادگی و مالی است هرچند این بهانه ای بر ارتکاب جرم نیست و همه باید بر کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

وی گفت: امسال آثار ارتباط، رسیدگی و حل مشکل خانواده زندانیان در۲۸ خرداد به وضوح دیده شد و برای اولین بار بیش از ۲ هزار نفر در زندان های استان پای صندوق های رای حضور پیدا کردند و با رضایت کامل به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام گذاشتند.

وی بیان کرد: سال گذشته تمامی بدهکاران مالی پنج تا ۱۰ میلیون تومان، از زندان های لرستان آزاد شدند و از ۲۰ماه گذشته تاکنون ۶۵۰ زندانی توسط نهادهای انقلابی و خیران استان با بیش از ۴۵ میلیارد تومان بدهی به آغوش خانواده بازگشته اند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز اظهار کرد: زندان باید برای افراد مجرم، دانشگاه باشد تا هنگام بازگشت به جامع متنبه و اصلاح شده باشند که سازمان زندان ها می تواند با فعالیت های فرهنگی متنوع  این امر مهم را محقق کند.

سردار مرتضی کشکولی گفت: جمهوری اسلامی، جزو معدود کشورهایی است که سازمان های حمایتی بی نظیری جهت حمایت از خانواده زندانیان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha