۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۸:۲۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84551832
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بسیج دستاورد ماندگار انقلاب

یزد- ایرنا- تشکیل نیروهای مردمی بسیج به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام‌خمینی (ره) پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ شمسی یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار، اثربخش و موفق انقلاب‌ ایران نه تنها در داخل، منطقه بلکه در عرصه جهانی محسوب می‌شود.

این مجموعه  با حضور نیروهای مردمی، انقلابی، مخلص و فداکار بعد از تشکیل در روزهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی، بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی‌ماه ۱۳۵۹ به طور  قانونی رسمیت یافت.

از آن زمان تاکنون از حیات پربرکت نظام و انقلاب چندین سال  می گذرد و نقش تشکیل بسیج مستضعفان  و حضور حماسه آفرینان آن در میدان‌های نظامی، دفاعی، فرهنگی، اجتماعی و تلاش برای خدمت به مردم و کشور به خوبی برای همگان روشن است و ضرورت تبیین آن بیش از گذشته احساس می‌شود.

در خصوص مفهوم واقعی بسیج تاکنون تعبیرهای مختلفی بیان شد که بدون شک بهترین، گویاترین و زیباترین آن همان «بسیج لشکر مخلص خدا »و « مدرسه عشق »است که حضرت امام (ره) آن را مطرح فرمودند .

بسیجیان دلاور و ولایتمدار همان کسانی هستند که در مدرسه عشق و پای مکتب امام راحل با پیروی از ارزش‌های دینی و انقلابی، درس غیرت، پایمردی و جانبازی را فرا گرفتند.

نیروهای جان‌برکف بسیج پس از هشت سال دفاع مقدس همچنان با درایت و قدرت، مکتب ایثار را تداوم بخشیدند و بر حسب نیاز در میدان‌های فرهنگی و سازندگی برای اعتلای میهن اسلامی به جهاد خود ادامه می دهند.    

مقام معظم رهبری در خصوص سردار سرفراز و رشید سپاه اسلام و جبهه مقاومت، شهید قاسم سلیمانی فرمودند که این شهید والامقام یک مکتب است و این همان تداوم مکتب بسیج و دفتر مجاهدان راه خداست .

بر اساس مکتب بسیج، فعالیت های این نیروی مخلص و فداکار تمام ناشدنی است و همواره آماده جانفشانی و گشودن گره‌ها در بخش‌های مختلف و دفاع از  اصل نظام و حراست از دین و مدافع ولایت است.

اکنون بسیجیان مخلص بر حسب ضرورت علاوه بر آمادگی کامل برای دفاع از کیان اسلامی با حضور فعال در فعالیت‌های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، بهداشتی در حوزه جنگ نرم و عرصه‌ فرهنگی به خصوص همکاری در پیشگیری و مباره با کرونا در کنار نهادها، اداره‌ها و تشکل‌ها با جدیت و کیاست، مشغول نقش‌آفرینی و خدمت صادقانه است .

بسیج، امروزه با همان روحیه و رویه انقلابی و معنوی ابتدای تشکیل به فرمان امام امت با هدایت‌های مقام معظم رهبری رسالت خطیر انقلابی خود را در راستای اهداف نظام انجام می‌دهد.

فرهنگ بسیجی که همان ایمان، اخلاص، مردمداری، ولایتمداری، فداکاری در راه دین و خدمت مخلصانه به مردم و محرومان از نیازهای مبرم جامعه است که باید برای ترویج آن بیش از گذشته اقدام شود.

ترویج فرهنگ ناب بسیجی و همان ایثارها و اخلاص‌هاست که ضامن پیشرفت کشور و  خنثی کننده تحریم‌ها و تهدیدها، موجب تحقق اقتصاد مقاومتی و رسیدن به قله‌های عزت و سعادت است .

یاد و خاطره تمامی شهیدان انقلاب‌ به خصوص بسیجیان مخلص و گمنام را در آستانه سالروز تشکیل این نهاد مقدس که حق بزرگی بر گردن مردم، جامعه و عزت و سربلندی ایران اسلامی دارد گرامی می‌داریم. 

همزمان با هفته بسیج اجرای یک هزار و ۵۰۰ عنوان برنامه در ۱۱ شهرستان استان یزد آغاز شد و تا پنجم آذر آخرین روز هفته بسیج ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha