بسیج سازندگی بانه ۷۷ میلیارد ریال در پروژه‌های محرومیت‌زدایی هزینه کرد

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه بانه گفت: بسیج سازندگی این شهرستان ۷۷ میلیارد ریال در پروژه های محرومیت زدایی در مناطق شهری و روستایی هزینه کرد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ مصطفی پیرزاد روز دوشنبه در نشست خبری ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج سازندگی شهرستان بانه ۹۰ پروژه در ۷۰ روستا با اعتبار ۶۳ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال اجرا کرده و از نیمه دوم سال ۹۸ تا پایان سال گذشته ۳۹ واحد مسکن مددجویی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال در این شهرستان برای نیازمندان احداث کرده است.

وی یاد آور شد: از ابتدای تشکیل بسیج منشاء خیر و برکت بوده و در عرصه های مختلف کشور نقش آفرینی کرده و در سالهای اخیر شاهد حضور گسترده بسیجیان در همه عرصه ها بویژه در زمان وقوع بلایای طبیعی، در حوزه بهداشت و درمان، کمک به محرومان و ناآرامی های داخلی بودیم.

وی اضافه کرد: بسیجیان بانه برای کنترل ویروس کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی با راه اندازی چهار تیم رسد و رهگیری، مراقب، تیم نظارت و حمایت با بکارگیری ۱۳۶ تیم و ۳۰۶ نفر از بسیجیان متخصص در حوزه بهداشت و درمان فعالیت خود را آغاز کرد که باعث شده میزان مرگ و میر به حداقل برسد.

سرهنگ پیرزاد با اشاره به شعار محوری بسیج پاره تن مردم است گفت: در هفته بسیج ۷۰ عنوان برنامه با ۹۰ فعالیت با محوریت گفتمان سازی گام دوم انقلاب و جهاد تبینی در حوزه های بصیرتی، ورزشی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطوح مختلف کشوری، استانی، شهرستانی، حوزه ای و پایگاه برگزار می شود.

وی افزود: فعالیت های فرهنگی بسیج در مقابله با ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی که نظام سلطه جهانی با عملیات جنگ روانی و جنگ نرم بر علیه کشور ما اجرا می کند مقابله می کند که از برکات وجود بسیج است و دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای ساقط شدن انقلاب نوپا روز شماری می کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهرستان بانه با بیان اینکه مردم سنگرنشینان انقلاب اسلامی هستند اظهار داشت: هرچه مردم بیشتر در این سنگر حضور داشته باشند به همان اندازه عقب نشینی دشمن بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: شاخصه اصلی بسیج حضور در میدان های دفاعی نیست هر جا که نیاز باشد بسیج حضور دارد و بسیج حامی آرمان های انقلاب در همه ابعاد است.

این مسوول گفت: با شروع ویروس کرونا بسیج سازندگی سپاه بانه پنج هزار و ۱۲۰ بسته معیشتی و نوشت افزار با همت خیرین در بین محرومین توزیع کرده و ۹۶ گروه جهادی و ثبت آن در سامانه اطلس جهادی در حوزه خدمات رسانی، علمی و عمرانی فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ۵۶ درصد مردم شهرستان بانه در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند یاد آور شد: با همت بسیج تاکنون ۱۶۴ هزار ۹۶۴ دز واکسن کرونا در بانه تزریق شده که از این مقدار ۹۳ هزار ۱۳۰ دز مرحله اول، ۷۱ هزار ۶۸ دز نوبت و ۴۹۶ دز نوبت سوم تزریق شده است.

سرهنگ پیرزاد ادامه داد: در قالب طرح شهید سلیمانی پنج مرکز واکسیناسیون تجمیعی در بانه برای دسترسی آسان شهروندان راه اندازی شد و در روستاها هم مراکز بهداشتی آماده خدمات رسانی در این زمینه هستند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha