«پیله» بهترین مستند سال آسیا و اقیانوسیه شد

تهران- ایرنا- فیلم مستند «پیله» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمد کارت جایزه بهترین فیلم مستند سال از جشنواره اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه را دریافت کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه موسوم به ABU با ۲۷۶ عضو از ۷۶ کشور جهان در چهار قاره و بیش از ۳ میلیارد مخاطب در کشورهای مختلف، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین تشکل رادیو تلویزیونی در جهان به شمار می‌رود.

فیلم مستند تلویزیونی پیله به کارگردانی محمد کارت که محصول شبکه مستند سیماست به عنوان نماینده‌ ایران از این رویداد جایزه بهترین مستند سال را دریافت کرده است.

از جمله عوامل این مستند می‌توان به مدیرفیلمبرداری: جواد رزاقی زاده،  تدوین: مهیار براتی، صداگذار: آرش قاسمی، صدابردار: مهدی کارت، دستیارکارگردان: مهدی محمدگنجی، دستیار فیلمبردار: امین عظیم زاده، عکاس: سعید مجیدی، تدارکات: اسماعیل کشاورز و ساخت آنونس: مهیار براتی اشاره کرد.

مستند اجتماعی پیله با موضوع رهایی از اعتیاد و مواد مخدر تولید شده و با نگاهی آسیب‌شناسانه سعی می‌کند نگاه افراد جامعه را نسبت به بهبود یافتگان از بیماری اعتیاد و مواد مخدر تغییر دهد.

محمد کارت پیش از این فیلم سینمایی شنای پروانه را کارگردانی کرده است. مستندهای لاوراتوار، آوانتاژ، معلق، بختک، خون مردگی، سمفونی مرگ و ذره بین از دیگر آثار این تهیه کننده و کارگردان محسوب می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha