۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۶
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84551540
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

آلمان در تب و تاب موج جدید کرونا؛ مرکل زنگ خطر را به صدا درآورد

تهران – ایرنا – آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با اعلام اینکه تازه ترین موج ابتلا به کرونا در این کشور بدتر از همه تجارب آلمان در این زمینه بوده است، خواستار محدودیت های سخت‌تر برای جلوگیری از شیوع این ویروس شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری های بلومبرگ و فرانسه، مرکل که برای اعضای حزب دموکرات مسیحی خود سخن می گفت، وضعیت را بسیار نگران کننده خواند و هشدار داد که بیمارستان ها به زودی پر می شود مگر آنکه موج چهارم شیوع ویروس شکسته شود.  

وی افزود به نظر می رسد بسیاری از شهروندان شدت اوضاع را درک  نمی کنند و اگر چه افراد بیشتری باید واکسینه شوند، این روند به خودی خود کافی نیست.

مرکل از ۱۶ ایالت آلمان که سیاست های خاص خود برای مهار همه گیری را تعیین می کنند، خواست محدودیت ها را سخت تر کنند.

وی که قرار است ماه آینده میلادی پس از ۱۶ سال از سمت خود کناره گیری کند، به کرات خواستار افزایش سطح مبارزه آلمان با ویروس کرونا شده است.

ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان نیز گفت افرادی که هنوز واکسن نزده اند، قریب به یقین به این بیماری مبتلا می شوند و برخی از آنها خواهند مرد.

وی هفته گذشته تاکید کرده بود که اعمال قرنطینه کامل در آلمان را منتفی نمی داند.

اشپان گفت: تا پایان زمستان جاری، تقریبا همه در آلمان یا واکسینه می شوند، یا از بیماری بهبود می یابند و یا فوت می کنند.

وی افزود: ایمنی حاصل می شود. پرسش این است که آیا از طریق واکسیناسیون به دست می آید یا مبتلا شدن و ما با همدل مسیر واکسیناسیون را توصیه می کنیم.

آلمان در تدارک برای کمپینی در جهت تزریق دُز تقویتی واکسن کووید است تا موج چهارم شیوع کنترل شود. بسیاری از بازارهای کریسمس معروف در این کشور از همین حالا لغو شده اند و افرادی که هنوز واکسن نزده اند، احتمالا با منع رفت و آمد روبه رو می شوند.

آلمان در تب و تاب موج جدید کرونا؛ مرکل زنگ خطر را به صدا درآورد

اوضاع در بیمارستان ها نیز چندان خوب نیست و کلینیک ها برای انتقال بیماران بدحال به مراکز دیگر آماده می شوند.

به رغم دسترسی گسترده به واکسیناسیون رایگان در آلمان، فقط ۶۸ درصد از جمعیت این کشور کاملا واکسینه شده اند، میزانی که به گفته کارشناسان برای تحت کنترل گرفتن همه گیری خیلی پایین است.

براساس اعلام انستیتو روبرت کخ، آلمان که پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپاست، روز دوشنبه شاهد ابتلای ۳۰ هزار و ۶۴۳ نفر دیگر به کرونا بود که با احتساب این رقم، مجموع موارد ابتلا به کووید – ۱۹ از زمان آغاز همه گیری در این کشور به بیش از ۵.۳ میلیون نفر می رسد.

تقریبا یکصد هزار نفر تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا در آلمان فوت کرده اند که ۶۲ مورد از این فوتی ها طی ۲۴ ساعت گذشته روی داده است.

آلمان هفته گذشته محدودیت های سخت تری را اعمال کرد. در مناطقی با نرخ بالای بستری شدن در بیمارستان ها، افراد واکسینه نشده از ورود به اماکن عمومی همچون سینماها، سالن های ورزشی و سالن های غذاخوری سرپوشیده منع شده اند.

همچنین از کارمندان دولتی خواسته شده است دورکاری کنند و افرادی که در محل کار حاضر می شوند، باید گواهی واکسیناسیون، بهبودی از بیماری یا نتیجه تست منفی کرونا را داشته باشند.

وخامت اوضاع در آلمان این مباحث را سر زبان ها آورده که آیا این کشور باید از تدبیر اتریش برای اجباری کردن واکسیناسیون پیروی کند یا نه؟

اشپان نسبت به اجباری کردن واکسیناسیون ابراز شک و تردید کرد، اما کارل لوترباخ کارشناس بهداشتی از حزب سوسیال دموکرات آلمان گفت که بیش از این، این مساله را منتفی نمی داند و شاید حتی برای شکست گونه دلتا غیرقابل اجتناب باشد.

رهبران ۱۶ ایالت منطقه ای آلمان گفته اند خواستار تصویب قانونی هستند که کارمندان بخش بهداشت و درمان و کارمندان خانه های سالمندان را به واکسن زدن ترغیب کند.

هلند همچنان ناآرام است

مارک روته نخست وزیر هلند روز دوشنبه معترضان را آشوبگران احمق خواند که از شامگاه جمعه نسبت به محدودیت های کرونایی معترض شده اند.

آلمان در تب و تاب موج جدید کرونا؛ مرکل زنگ خطر را به صدا درآورد

بیش از ۱۰۰ نفر در جریان سه شب ناآرامی و خشونت در مناطق مختلف هلند بازداشت شده اند و پلیس به روی آشوبگران در روتردام آتش گشوده است.

روته در واکنش به بدترین موج ناآرامی در هلند از زمان قرنطینه کامل در این کشور که منجر به اعتراض های گسترده ای در ماه ژانویه (دی ۹۹) شد، گفت: این خشونتی محض پنهان شده در لباس اعتراض بود.

وی افزود: ناآرامی زیادی در جامعه وجود دارد، زیرا ما مدتی است که با بدبختی کرونا دست و پنجه نرم می کنیم. اما هرگز قبول نمی کنم که احمق ها از خشونت محض تنها به دلیل ناراضی بودن سوءاستفاده کنند.  

خشونت و ناآرامی در هلند شامگاه جمعه آغاز شد و مردم به طرح دولت معترض بودند که قرار است اکثر افرادی که واکسینه نشده اند، از ورود به اماکن عمومی منع شوند.

اگرچه برخی تمهیدات قرنطینه ای در هلند اعمال شده، موارد ابتلای روزانه در این کشور بالاترین میزان از زمان آغاز همه گیری قرار دارد.

این وضعیت باعث شده بیمارستان ها از قبول مراقبت های معمول خودداری کنند و دولت را تحت فشار قرار داده تا برای تضمین دسترسی به مرابت برای همه موارد اورژانسی، گام های بیشتری بردارد.

https://www.thelocal.de/۲۰۲۱۱۱۲۲/germans-will-be-vaccinated-cured-or-dead-after-winter-minister-claims/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha