مخازن شن و ماسه در معابر پایتخت آماده است

تهران- ایرنا- مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه تمامی مخازن شن و ماسه در معابر مناطق ۲۲ گانه پایتخت آماده و شارژ شده گفت: در فصل زمستان مشکلی در زمان بارش نداریم.

اصغر عطایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داشتن برنامه جامع و مدون برای پیش‌بینی خطرات و همچنین مدیریت صحیح در مقابله با حوادث ناشی از بارش‌ها سبب می‌شود تا این نعمت به بحرانی فراگیر تبدیل نشود.

وی گفت: امسال نیز برنامه جدیدی در زمان بارندگی برای کلیه مناطق به ویژه مناطق برف گیر تهران طراحی شده و در مناطق یک، ۲ و پنج تعداد مخازن شن و ماسه افزایش یافته است.

وی با اشاره به آمادگی مناطق مختلف شهر تهران در هنگام بارش برف و باران اظهار داشت: مانورهای برف روبی نیز با امکانات کامل و تجهیزات مناسب در کلیه مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار شده است.

عطایی از شناسایی نقاط بحران و حساس، هماهنگی با سایر نهادها و ارگان‌ها، استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، کنترل و نظارت دقیق بر برف روبی و جلوگیری از یخبندان معابر خبر داد و گفت: تلاش داریم با ارتقای امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در زمان بارندگی، شهروندان از بارش برف و باران لذت ببرند.

 مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه لایروبی از مسیل ها و جوی های شهر تهران بصورت منظم انجام می شود گفت: یکی از مشکلات عمده نیروهای خدمات شهری در زمان بارندگی موضوع آبگرفتگی جوی ها و مسیل ها است که این اقدام به دلیل انداختن زباله از سوی شهروندان صورت می گیرد.

عطایی با اشاره به اینکه ماشین آلات و تجهیزات برف روبی شهرداری آماده  و پرسنل نیز مجهز به ابزار لازم هستند اظهار داشت: امسال برای رفاه حال شهروندان بیش از ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در مناطق مختلف تهران فعال شده و همچنین بیش از ۱۴ هزار نیروی خدمات شهری در هر شبانه روز در پایتخت مشغول کار هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیروهای خدمات شهری با امکانات کامل در مناطق ۲۲ گانه تهران در آماده باش کامل هستند تاکید کرد: شهرداری تهران آمادگی لازم در مواجهه با بارش های احتمالی در سطح کلانشهر تهران را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha