۲۲ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بسیجیان سبزوار پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- مسوول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه سبزوار گفت: ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی با هدف اشتغالزایی، کارآفرینی و محرومیت‌زدایی به بسیجیان این شهرستان پرداخت شد.

سرهنگ پاسدار علی اصغر فاتحی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرحهای اقتصاد مقاومتی این شهرستان افزود: با پرداخت این تسهیلات و آورده بسیجیان کارگاههایی در بخش های خیاطی، پرورش طیور و زنبور عسل، تولید کلوچه و شیرینی خانگی فعال شده است.

وی ادامه داد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تحقق اقتصاد مقاومتی ۷۰ صندوق قرض الحسنه بسیج با هدف ایجاد اشتغال و توانمندسازی مناطق محروم و حذف بوروکراسی بانک ها در قالب تشکل ها مردمی در شهرستان سبزوار ایجاد شده است.

مسوول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه سبزوار گفت: صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج با استفاده از منابع مالی خرد اعضا و پشتیبانی بسیج سازندگی، بستری برای حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: رویکرد بسیج سازندگی در زمینه اشتغال، هدایت و توانمندی متقاضیان و در مراحل بعد ترغیب آنها به دریافت تسهیلات است.

سرهنگ فاتحی ادامه داد: هم اینک ۲۳۸ گروه جهادی توانمند و فعال با تخصص‌های گوناگون با ایجاد خانه نیازمندان، تهیه و توزیع سبد کالای معیشتی، ساختن مسجد و خانه عالم در مناطق روستایی و کم برخوردار این شهرستان فعالیت می کنند.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha