دبیر: چرخه انتخابی کشتی آزاد ۲ روز دیگر اعلام می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی گفت: چرخه انتخابی تیم ملی کشتی‌آزاد پس از پایان رقابت‌های کشتی نظامیان جهان موسوم به سیزم اعلام می‌شود.

علیرضا دبیر روز دوشنبه در حاشیه رقابت‌های کشتی نظامیان جهان در گفت و گو با ایرنا این خبر را داد و درباره سیزم گفت: این رویداد با همکاری فدراسیون کشتی، ستاد مشترک نیروهای مسلح و ناجا در حال برگزاری است. البته اقدامات فنی برعهده فدراسیون کشتی و  برگزاری رقابت‌ها با ستادمشترک ارتش و ناجا است.

وی درباره سطح رقابت‌ها گفت: تیم اصلی ما که به المپیک رفته بود و تیم دیگر به قهرمانی جهان در نروژ. بر این اساس با یک تیم مکمل در این رویداد حاضر شدیم. البته همیشه در رقابت‌های نظامیان جهان تیم‌های قوی اعزام می‌شوند. 

رییس فدراسیون کشتی اضافه کرد: تیم‌های ایران و رسیه از همه تیم‌ها جلوتر هستند و روسیه همیشه در مسابقات سیزم نفرات اصلی اعزام می‌کند که در این ۲۵ سال همواره بهترین تیم را اعزام کرده است.  ستاد مشترک نیروهای مسلح هم به ما افتخار داد که مربی کشتی نظامیان را انتخاب و برنامه‌ریزی اردوها و بدنسازی را انجام دهیم. البته ما، ناجا و ستاد مشترک یکی هستیم و امیدواریم عصر امروز پرچم ایران با کسب عنوان قهرمانی در کشتی آزاد برافراشته شود.

دبیر این را هم گفت: در فرایند چرخه انتخابی تیم ملی کشتی ایران، نفرات برتر در پیکارهای قهرمانی نظامیان جان (سیزم) نیز مد نظر قرار خواهند گرفت. افرادی که در المپیک و قهرمانی جهان انتخاب نشده بودند در این رویداد حضور یافتند. 

وی درباره اعلام چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی اظهار داشت: چرخه انتخابی تیم ملی فرنگی اعلام شد و چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد هم در مرحله نهایی قراردارد که طی ۲ روز آینده اعلام می‌شود.

رقابت‌های سیزم از ۳۰ آبان ماه با حضور ۳۰۰ کشتی‌گیر از ۲۲ کشور جهان در تهران آغاز شده است و تا سوم آذرماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha