۱۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان‌های آذربایجان‌غربی اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: برای تجهیز هنرستان های این استان ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شده است که با اولویت مناطق کم برخوردار توزیع خواهد شد.

میهن منافی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اهمیت توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در میان دانش‌آموزان این میزان اعتبار برای کمک به مهارت‌آموزی و کارآفرینی دانش آموزان اختصاص یافته است که برای توزیع آن مناطق کم برخوردار استان در اولویت قرار دارند.

وی اضافه کرد: به همین منظور نیازسنجی های لازم انجام شده و تجهیز آزمایشگاه های مدارس متوسطه اول و دوم با ۷۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته که در ماه آتی این تجهیزات توزیع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه تربیت شهروند خلاق، صالح و مستحکم کردن بنیان شهری و اجتماعی از وظایف آموزش و پرورش است، افزود: با توجه به اینکه آموزش و پرورش با بیش از دوسوم جمعیت استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط است توجه به مهارت آموزی دانش آموزان جزو برنامه های مهم این اداره محسوب می شود.

منافی اضافه کرد: فضای آموزشی شهرستان های سردشت و پیرانشهر پایین تر از استاندارهای جهانی، کشوری و حتی استانی است که برای جبران آن افزایش سرانه فضای آموزشی و تجهیز مدارس این ۲ شهرستان و دیگر مناطق کم برخوردار استان مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: توجه ویژه به نیازهای آموزشی شهرستان مرزی سردشت نیز جزو اولویت هاست و با مذاکراتی که با استاندار و وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته برای امسال امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز جهت احداث حداقل ۲ مدرسه در این شهرستان، سرانه فضای آموزشی آن را به بالای میانگین استان برسانیم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای بیش از ۶۴۰ هزار دانش آموز است؛ این استان همچنین دارای ۳۷ هزار فرهنگی است که در پنج هزار و مدرسه کار آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha