نخستین شهردار زن ششده فسا: امیدوارم حضور زنان در جامعه پررنگ‌تر شود

شیراز-ایرنا- زهرا زینلی شهردار ششده از توابع شهرستان فسا در استان فارس که نخستین بانوی دارنده این منصب در این شهر است ابراز امیدواری کرد که حضور زنان در تمام عرصه‌ها پررنگ تر شود.

این بانو سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد:‌امیدوارم این نکته اثبات شود که مدیریت به جنسیت نیست بلکه به اراده و توان مدیریتی بستگی دارد، مسئولیت سنگین است اما بستگی به روحیه خدمتگزاری دارد.

زینلی اظهار داشت: همانگونه که زن نقش بسزایی در مدیریت خانواده دارد  با مسئولیت بیشتر می تواند مدیریت مجموعه بزرگتر را  با توجه به  تجربیاتش در آن  مجموعه برعهده بگیرد.

او گفت: خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از نعمات عظیم است و مسند خدمتگزاری به مردم توفیقی والاست.

شهردار ششده فسا بیان کرد: زنان نکته بین و  ریزبین هستند و ممکن است در مدیریت خود به نکاتی چون زیبایی و تمیزی شهر بیشتر اهمیت دهند. 

زینلی اضافه کرد: اگر ویژگی ها، کمبودهاو ظرفیت های شهر را با تمام  وجود لمس نکرده باشیم شاید سالها فرصت هایی طلایی برای شهر و مردمانش به آزمون و خطا بگذرد.

این بانوی شهردار ادامه داد: تجربه سالها مدیریت  نباید ما  را به غریبه ای با مردم و خواسته های آنها تبدیل کند بلکه  مردم بایستی به ما اعتماد کنند و در کنارما قرار گیرند نه در مقابل ما  و از طرف دیگر این تجربه می بایستی در دل خانواده شهرداری کسب شده باشد چرا که شهرداری و اصول مدیریت برآن با هیچ ساختاری قابل مقایسه نبوده و نیست.

وی اظهار داشت:‌بسته به نیازها و ظرفیت ها بایستی اولویت ها را مشخص کرد  و سعی کنیم پروژه را نیمه تمام رها نکنیم و پروژه دیگری را شروع کنیم ،چون همین امر موجب چالش های اقتصادی و اجتماعی می شود.

شهردار ششده اضافه کرد: اصلاح و ارتقای ساختار اداری و مالی شهرداری ، انجام پروژه های عمرانی ، زیباسازی و خدماتی، فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و ورزشی و بهسازی معابر  از جمله برنامه های پیش رو در این شهرداری است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی  شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha