بازگشایی مرزهای استرالیا بر روی افراد خارجی از اول دسامبر

تهران- ایرنا - نخست وزیر استرالیا امروز اعلام کرد، آخرین گام برای از سرگیری مسافرت های بین المللی با اجازه ورود افراد خارجی که روادید استرالیایی دارند؛ از اول دسامبر و در راستای احیای اقتصاد این کشور برداشته می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری «رویترز»، « اسکات موریسون » نخست وزیر استرالیا امروز از بازگشایی مرزهای این کشور به روی مسافران خارجی و از سرگیری مسافرت ها برای احیای اقتصاد این کشور با شروع ماه دسامبر خبر داد. 

استرالیا مرزهای بین المللی اش را در ماه مه ۲۰۲۰ بست و تنها به تعداد محدودی از شهروندان و ساکنان در این کشور اجازه ورود به کشور را در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا داد. در هفته های اخیر مقررات و قوانین وضع شده سختگیرانه به تدریج برداشته شد و به اعضای خانواده شهروندان استرالیا از کشورهای دیگر اجازه ورود داده شده است. 

اسکات موریسون همچنین گفت، از اول دسامبر( ۱۰ آذر ) علاوه بر اعضای خانواده های شهروندان استرالیا، به دانشجویانی که به طور کامل واکسینه شدند و اشخاصی که روادید تجاری دارند، همچنین پناهجویان اجازه ورود به کشور داده می شود. علاوه بر آن گردشگرانی که به طور کامل واکسینه شدند از مبداء کره جنوبی و ژاپن نیز اجازه ورود به استرالیا را دارند.  

او در گفت وگو با خبرنگاران در «کانبرا» افزود: «بازگشت کارگران متخصص و دانشجویان به استرالیا نقطه عطف مهمی در مسیر بازگشت ما به زندگی  است. » 

برپایه این گزارش بازگشت دانشجویان خارجی که سالانه حدود ۳۵ میلیارد دلار استرالیا به اقتصاد این کشور تزریق می کنند، برای بخش آموزش رشدی اساسی و مهم است.

آمار دولتی نشان می دهد تا آخر اکتبر برای بیش از ۲۳۵ هزار خارجی که شامل ۱۶۰ هزار دانشجو می باشند، روادید صادر شده است. بسیاری از دانشگاه های استرالیا بر محور دانشجویان خارجی اداره می شوند. بسیاری از دانشجویان که در این مدت در قرنطینه به سر بردند نیز گفتند اگر در سال ۲۰۲۲ نتوانند در کلاس ها به صورت حضوری شرکت کنند، به دنبال گزینه های دیگر برای تفییر دانشگاهشان می باشند. 

رفع قوانین سخت گیرانه مرزی همچنین به رفع کمبود نیروی کار نیز که تهدیدی برای احیای اقتصادی در استرالیاست، منجر خواهد شد. 

با این وجود قوانین مرزی، قرنطینه های طولانی مدت و اجرای قوانین سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی به استرالیا کمک کرد تا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مقایسه با بسیاری کشورهای دیگر بسیار پایین باشد. از آغاز همه گیری ویروس کرونا در این کشور تنها حدود ۲۰۰ هزار مورد ابتلا و هزار و ۹۴۸ مورد مرگ ثبت شده است. 

در حال حاضر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت « ویکتوریا » هزار و ۲۹ مورد، در  ایالت « نیوساوث ولز » ۱۸۰ مورد گزارش شده و در دیگر ایالت ها و مناطق هیچ  موردی ثبت نشده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha