بیش از ۱۰ تن مرغ خارج از شبکه توزیع بازار در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه - ایرنا - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بازرسان این سازمان، ۱۰ هزار و ۷۴ کیلوگرم گوشت مرغ به ارزش حدود ۲۷ میلیارد تومان را از پنج مرغداری استان که قصد داشتند آن را خارج از شبکه توزیع بازار عرضه کنند، کشف کردند.

«مسعود بیگلری» روز دوشنبه به ایرنا توضیح داد: پرونده تخلفات این پنج مرغداری جهت رسیدگی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع داده شده است.

او به بر هم زنندگان شبکه توزیع کالاهای اساسی مردم هشدار داد و گفت: متخلفان مطمئن باشند با رصد به‌موقع و مستمر در خصوص تنظیم بازار اجازه نخواهیم داد کمترین تخلف در شبکه توزیع کالاهای اساسی انجام شود و متخلفان در صورت اقدام به تخلف، گرفتار قانون خواهند شد.

بیگلری در ادامه تصریح کرد: بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط، بر نحوه توزیع کالاهای اساسی و قیمت‌های مصوب نظارت دقیق دارند تا تخلفی صورت نگیرد.

موجودی مرغ در استان وضعیت مطلوبی دارد

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه وضعیت موجودی مرغ در این استان مطلوب است و مشکلی برای عرضه مرغ گرم و توزیع آن در بازار وجود ندارد.

 نوربخش حاتمی در آخرین کارگروه تنظیم بازار استان کرمانشاه (۲۵) آبان گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در بازار ۳۱ هزار تومان و مرغ منجمد ۲۰ هزار تومان است.

حاتمی با بیان اینکه در برخی اقلام افزایش قیمت‌هایی وجود دارد که امیدوارم بازرسان دستگاه‌های نظارتی ورود جدی تری به این موضوع داشته باشند، افزود: قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ حدود ۴۵ هزار تومان تعیین شده و در اکثر بازار کرمانشاه به قیمت هر شانه ۶۰ هزار تومان بدست مردم می‌رسد که این گرانی باید توسط بازرسان بررسی و با متخلفان برخورد کنند.

تولید سالانه ۷۲ هزار تُن گوشت مرغ در استان کرمانشاه

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز در ادامه با بیان اینکه اکنون ۵۷۶ واحد مرغداری گوشتی در این استان فعال است، گفت: در این تعداد مرغداری سالانه ۷۲ هزار تُن گوشت مرغ تولید می‌شود.

حاتمی با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی تولید مرغ در سال ۹۹ به نسبت سال ۹۲، افزود: میزان تولید گوشت مرغ در استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۲، در حدود ۵۸ هزار و ۸۵۷ تُن بود که اکنون به بیش از ۷۲ هزار تُن رسیده است.

به گفته او در سال ۹۲ تعداد ۴۹۵ واحد مرغ گوشتی در استان کرمانشاه فعال بود که این تعداد اکنون به ۵۷۶ واحد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: استان کرمانشاه یکی از قطب‌های تولید گوشت مرغ در کشور است و در صورت هماهنگی بین بخش‌های تولید و توزیع شاهد نظم بخشی و رفع مشکلات در بازار این فرآورده پر مصرف خواهیم بود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان و ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای دارای سکنه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha