رییس فدراسیون بدمینتون: در پاراآسیایی بحرین نتایج خوبی می‌گیریم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بدمینتون گفت: اردوی تیم‌های ملی زنان و مردان اعزامی به پاراآسیایی بحرین در حال برگزاری است و حتما نتایج خوبی در این رویداد می‌گیریم.

محمدرضا پوریا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: دعوت‌نامه حضور کشورها در مسابقات بین المللی جام فجر را در سایت فدراسیون آسیایی و جهانی بدمینتون قرار دادیم و اگر این رقابت‌ها به دلیل کرونا لغو نشود، کشورهای بسیاری در آن شرکت می‌کنند.

وی افزود: مسابقات بین‌المللی جام فجر دارای رنکینگ جهانی است و به احتمال زیاد ۲۰ کشور در این رقابت‌ها حضور یابند. زمان ثبت نام کشورها از ۱۵ دی ماه است.

رییس فدراسیون بدمینتون درباره انتخاب ملی‌پوشان برای حضور در مسابقات جام فجر گفت: کمیته تیم‌های ملی، هفته بعد جلسه‌ای را برای انجام انتخابی تیم ملی و اردوها برگزار می‌کند. از آنجایی که در ۲ رده جوانان و بزرگسالان مسابقات بین المللی جام فجر برگزار می‌شود، باید ارزیابی دقیقی برای انتخاب نفرات برتر داشته باشیم.

وی ادامه داد: مسابقات بین‌المللی جوانان جام فجر ۱۳ تا ۱۶ بهمن و مسابقات بزرگسالان ۱۷ تا ۲۲ بهمن برپا خواهد شد و بازیکنان نیز از رده زیر و بالای ۱۹ سال در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

پوریا با اشاره به اینکه برنامه ریزی استعدادیابی اکنون در چهار گروه دختران و پسران در حال انجام است، افزود: از دل این برنامه‌ها بازیکنان با استعدادی چون ثریا آقایی بیرون آمدند و به طور حتم در آینده هم بازیکنان خوبی در تیم ملی حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: ثریا آقایی هم تمرینات خود را شروع کرده است. هر چند که او اکنون جزو ۲۰ نفر انتخاب شده برای کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک است.

رییس فدراسیون بدمینتون یادآور شد: با شرایط کنونی به دلیل کرونا بسیار با ملاحظه حرکت می ‌کنیم تا بدمینتون‌بازان دچار آسیب نشوند اما در نظر داریم تا پس از مساعد شدن شرایط، ملی‌پوشان را به چند مسابقه بین‌المللی اعزام کنیم.

وی درباره اعزام پارابدمینتون بازان به بحرین در آذر ماه، گفت: اردوی تیم های ملی زنان و مردان به مسابقات پاراآسیایی در حال برگزاری است و از بین ۶ ملی‌پوش، به طور یقین، یک مدال در این رقابت‌ها خواهیم داشت و می‌درخشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha