عضو کمیته پارالمپیک:الحاق ورزش معلولان به فدراسیونهای ملی متوقف شد

مشهد-ایرنا- عضو هیات رییسه کمیته ملی پارالمپیک گفت: براساس اعلام فدراسیون جهانی ورزش معلولان، جدایی چهار رشته وزنه برداری، دو و میدانی، شنا و تیراندازی از ورزش معلولان و الحاق آنها به فدراسیونهای ورزشی ملی کشورها فعلا منتفی شده است.

هادی رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واگذاری تعدادی از رشته های ورزشی معلولان به فدراسیون های ورزشی ملی اقدامی عجولانه و بدون ایجاد زیرساخت لازم بود که موجب ایجاد مشکلاتی شد.

وی ادامه داد: هیات های ورزشی جانبازان و معلولان در استانهای مختلف زیر ساختهای لازم، مربی و زمینه برگزاری مسابقات ویژه توان‌یابان را ایجاد کرده بودند اما با جدایی برخی رشته‌ها و واگذاری آنها به فدراسیونها و هیات های ورزشی سالم، فقدان زیرساخت و مناسب نبودن اماکن ورزشی برای ورزشکاران توانیاب مشکل ساز شده است.

عضو هیات رییسه کمیته ملی پارالمپیک گفت: البته در برخی رشته ها و فدراسیونها مانند تکواندو نتایج خوبی از الحاق رشته های معلولان به فدراسیون به دست آمد که ویلچری نبودن تکواندوکاران توانیاب، وابسته نبودن رشته تکواندو به زیرساخت ویژه و فعالیت درازمدت و پرسابقه تکواندوکاران معلول در قالب این فدراسیون ملی از جمله دلایل موفقیت تکواندو معلولان در این فدراسیون است.

رضایی افزود: بسیاری از رشته های ورزشی معلولان با ویلچر انجام می شود و زیرساخت اماکن ورزشی در استانهای کشور باید برای استفاده این ورزشکاران آماده سازی گردد.

وی اظهار کرد: هدف فدراسیون جهانی معلولان از ادغام ورزش توانیابان با فدراسیونهای ملی استفاده از ظرفیت حامیان مالی برای ورزش معلولان است و لازم است در کشورمان در این زمینه ضعف های فرهنگی مرتفع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha