۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب مشهد افزوده می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: با بهره برداری کامل از طرح نبی اکرم (ص) که نقش قابل توجهی در پایداری آب شرب مشهد خواهد داشت حدود هزار و ٥٠٠ لیتر بر ثانیه از توان بالقوه منابع آب موجود وارد شبکه می شود.

حسین اسماعیلیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرحهای متعددی به منظور ارائه خدمات مطلوبتر به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در دستور کار این شرکت قرار دارد تا هم زمان بهبود کیفیت آب در نقاط مختلف شهر نیز حاصل شود. 

وی اضافه کرد: طرح بزرگ نبی اکرم(ص) مربوط به جمع آوری و انتقال آب چاه های داخل شهر مشهد است و هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: اجرای طرح نبی اکرم (ص) از چهار سال پیش آغاز شد و مطابق برنامه زمان بندی پیش بینی می شود با صرف اعتبار هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال بخش عمده باقی مانده این طرح تا پایان سال جاری و بقیه آن تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد. 

اسماعیلیان افزود: این طرح شامل ساخت ۱۲۰ کیلومتر خطوط جمع آوری آب و عمدتا از جنس چدن نشکن(داکتیل) است که عبور این خطوط از هسته مرکزی شهر با وجود ترافیک و موانع تاسیساتی متعدد، مشکلات  اجرایی زیادی را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: تامین آب شرب کلانشهر مشهد به ویژه در شرایط اوج حضور زائران و نیز در فصل گرم سال از دغدغه های اساسی و مهم مردم و مسوولان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: در کنار اجرای طرح حضرت نبی اکرم (ص)، ساخت مخازن ذخیره نیز در دست اقدام است و هم اکنون چهار باب مخزن با مجموع ظرفیت ۱۱۰ هزار متر مکعب در حال ساخت است که با ساخت این مخازن، حجم ذخیره سازی آب در شهر مشهد با ۱۵ درصد افزایش از ۷۲۵ هزار مترمکعب به ۸۳۵ هزار متر مکعب خواهد رسید.

کلانشهر مشهد با جمعیت سه و نیم میلیون نفر، سالانه پذیرای بیش از ۳۰ میلیون زائر بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha