سه هزار و ۱۰۴ ثبت سفارش کالا در استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سه هزار و ۱۰۴ فقره ثبت سفارش کالا امسال در این استان صورت گرفته که بیش از ۹۴ درصد آن محقق شده است.

«سعید جعفری‌کرهرودی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ارزش اعتباری ثبت سفارش کالا در استان مرکزی امسال ۷۸۰میلیون یورو بوده است که ۶۵۱ میلیون یورو از آن به تائید رسیده است. 

وی، مجموع واردات استان مرکزی در سال جاری را ۲۶۳ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: پودر آلومینا، آند کربنی، کویل آلومینیوم، خط تولید آمپول، بادام، مواد اولیه آبمیوه، لوازم یدکی، شمش آلومینیوم و تجهیزات و خطوط تولید از ترکیبات کالایی وارد شده به استان بوده است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: چین، ترکیه، امارات متحده عربی، هند و آلمان عمده کشورهای مبدا واردات کالا به این استان در سال جاری بوده است.

جعفری کرهرودی بیان کرد: ۶۸ فقره کارت بازرگانی امسال در استان مرکزی صادر و ۷۱ فقره نیز از سال گذشته تمدید شد.

وی اضافه کرد: طبق قوانین موجود کالاهایی که هنگام خرید و فروش در سامانه جامع تجارت  و سامانه جامع انبارها ثبت نشوند در زمره مرسوله‌های قاچاق محسوب شده و مشمول جرایم کالای قاچاق می‌شوند و فعالان این حوزه باید نسبت به این قوانین توجه ویژه داشته باشند.

۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که بیش از ۲۵۰ واحد آن فعالیت صادراتی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha