واکسیناسیون کرونا در حاشیه شهر مشهد خانه به خانه خواهد بود

مشهد- ایرنا- سرپرست فرمانداری مشهد گفت: پیرو مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان، واکسیناسیون در حاشیه شهر مشهد خانه به خانه خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه فرمانداری مشهد، سیدحمید موسوی در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: با توجه به مشکلات موجود در روند واکسیناسیون کرونا در کلانشهر مشهد، از تمامی دستگاه های اجرایی می خواهم تا در خصوص تقویت واکسیناسیون به ویژه در حاشیه شهر و اجرای واکسیناسیون حداکثری همه اقشار  در سطح شهرستان اهتمام کنند.

وی ضمن تشکر از کادر پرتلاش و فداکار درمان بر رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های مصوب ستاد ملی کرونا تا ریشه کن شدن ویروس کرونا تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری مشهد همچنین بر آمادگی حداکثری میزبانی از جمعیت انبوه زائران حرم مطهر رضوی در ایام نوروز سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و گفت: دلداگان به ساحت قدسی و منور این امام رئوف به خاطر شرایط و محدودیت های ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا یک سال و اندی است که موفق به زیارت این بارگاه ملکوتی نشده اند و با توجه شرایط واکسیناسیون عمومی در کشور، باید آماده میزبانی شایسته از خیل عظیم زائران باشیم.
موسوی ضمن تبریک هفته بسیج افزود: امروز نقشه راه کشور مبتنی بر تفکر و روحیه بسیجی است و همه آحاد جامعه در هر جایگاهی که هستند می توانند یک بسیجی باشند و ایفای نقش کنند.
وی ادامه داد: حضور بسیج در همه عرصه های نظام و انقلاب کاملا مشهود است و پیروزی های بسیار زیاد در عرصه های بحران، پزشکی، نظامی، نظم و امنیت، عملیات های فنی و عمرانی نشات گرفته از حضور بسیجیان در عرصه های مختلف است.
سرپرست فرمانداری مشهد همچنین برمناسب سازی حداکثری امکانات شهری و عمومی برای استفاده معلولان تاکید کرد و گفت: مناسب سازی  و در دسترس قرار گرفتن امکانات شهری و عمومی جهت استفاده معلولان مورد تاکید است.
موسوی با اشاره به در پیش بودن ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولان و با اشاره به قابلیت های ویژه این افراد خواستار ایجاد بستر حضور حداکثری معلولان در سطح جامعه شد.
در حال حاضر ۸۵ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده ‌اند و ۶۴ درصد این جمعیت هم دز اول و دوم واکسن کرونا را تاکنون زده‌اند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی از جمله جمعیت ۳.۵ میلین نفری شهرستان مشهد زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

طبق آخرین اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۸ هزار و ۹۵۶ نفر رسید.

همچنین تا کنون ۵۶ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۹۴۷ نفر دُز اول، ۴۴ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۴۷ نفر دُز دوم و ۷۶۵ هزار و ۲۳۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۲ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۲۹ دُز رسیده است.

در شبانه روز گذشته ۶۵۲ هزار و ۶۹۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از مجموع جمعیت ۳.۵ میلین نفری شهرستان مشهد، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر به عنوان حاشیه نشین دربافت پیرامونی و روستاهای متصل به این کلانشهر زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha