رسانه‌های لرستان دغدغه‌ مردم را بازگو کنند

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌های لرستان دغدغه‌ مردم را بازگو کنند چراکه وجود بنگاه‌های اطلاع‌رسانی آزاد با پیشبرد اهداف ملی موجب توسعه می‌شود.

به گزارش ایرنا یحیی ابراهیمی روز یکشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی در لرستان اظهار کرد: رسانه ها عمدتا مطالبه گر مردم هستند، مشکلات جامعه را دیده و به گوش مسوولان می‌رسانند اما برخی از مسوولان جوابگو نیستند در حالی که وظیفه اصلی آنان پاسخ به سوالات و دغدغه جامعه است.

وی گفت: لرستان دارای منابع بسیاری است که به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح و تقسیم بودجه نتوانسته‌ایم به درستی از آن استفاده کنیم همچنین خرم آباد تنها مرکز استانی است که به خطوط ریلی دسترسی ندارد و در حوزه های کشاورزی از متوسط کشوری پایین‌تر هستیم.

وی افزود: لرستان از منابع آبی خوبی برخوردار است و ۱۳ میلیارد متر مکعب خروجی آب دارد که اگر سدسازی در آن صورت می گرفت می‌توانستیم از این منابع به خوبی استفاده کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لرستان در خشکسالی و ترسالی متحمل خسارات هنگفتی می شود و مسوولانی که بدون دفاع از حقوق مردم باعث هدر رفت منابع می شوند باید پاسخگو باشند.

ابراهیمی ادامه داد: مردم لرستان در طول عمر انقلاب و در دوران دفاع مقدس هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و اکنون مدیران باید پاسخگو و از طرفی رسانه ها نیز باید زبان گویای مردم در بیان مشکلات باشند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به ستاد کرونا کمک کردند و سهم لرستان در حالی که درگیری بالایی با شیوع ویروس کرونا دارد تنها ۲۸۰ میلیارد تومان است.

ابراهیمی بیان کرد: ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در لرستان وجود دارد که ۲۰۰ هزار هکتار آبی و ۶۰۰ هزار هکتار دیم می باشد و سال گذشته یکی از دغدغه های مجمع نمایندگان بحث حقابه استان بود.

وی با بیان اینکه برخی رسانه ها اجاره‌ای هستند و تنها جایگاه برخی افراد را  تخریب می کنند تاکید کرد: از خبرنگاران می‌خواهیم که تخصیص حقابه لرستان را در دستور کار قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha