سالانه ۲ هزار عنوان‌ کتاب در اصفهان‌ مجوز چاپ دریافت‌ می‌کند

کاشان‌ - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان‌ گفت: سالانه برای ۲ هزار عنوان‌ کتاب در این استان مجوز چاپ صادر می‌شود که نشان از علاقه اصفهانی‌ها به کتاب است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی روز یکشنبه در اختتامیه هفته کتاب و کتابخوانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان با بیان اینکه فعالیت نویسندگان‌ کتاب بسیار ارزشمند است، افزود: همه اقشار و نهادهای دولتی باید در زمینه کتاب وکتابخوانی فعالیت کنند و یک نهاد به تهایی نمی تواند جوابگوی این مسوولیت باشد.

وی با اشاره به ارزش کتاب و کتابخوانی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم روی مطالعه، تحقیق، تفکر و اندیشه بسیار تاکید کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان‌ خاطر نشان کرد: اردستان در حوزه های مختلف از جمله در حوزه کتاب فعال است و نویسندگان و اندیشمندان زیادی دارد و باید جدیت بیشتری در امر کتاب و مطالعه کتاب داشته باشیم.

لزوم راه‌اندازی نهضت کتابخوانی در اردستان 

امام جمعه اردستان نیز گفت: باید همه بسیج شوند و نهضت کتابخوانی در شهرستان‌ راه اندازی شود.

حجت الاسلام‌ حسن دهشیری با بیان اینکه مهمترین کتاب قرآن است و همه به آن محتاجند، افزود: بزرگترین شکنجه بزرگان و دوستداران کتاب، گرفتن کتاب به عنوان مونس و همدم تنهایی آنها است.

وی اضافه کرد: رهبر فرزانه انقلاب ناراحتی خود را از کم بودن سرانه مطالعه در کشر اعلام کرده‌اند و کتاب باید در سبد خانواده‌ها گنجانده شود.

در این آیین از خدمات حجت‌الاسلام سید محمدرضا طباطبایی‌نسب نویسنده افزون بر ۲۰ جلد کتاب تجلیل شد؛ این نویسنده تاکنون‌ بیش از یک میلیون جلد کتاب در کشور اهدا کرده است.

شرکت‌کنندگان‌ در آیین اختتامیه هفته کتاب و کتابخوانی در اردستان پس از این آیین، با حضور در روستای نهوج در دهستان برزاوند کتابخانه این روستا را بازگشایی کردند.

اکنون ۶ باب کتابخانه شامل چهار کتابخانه شهری و ۲ روستایی با ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ جلد کتاب و حدود پنج‌ هزار نفر عضو در اردستان فعالیت می‌کنند.

شهرستان اردستان باافزون بر ۴۳ هزار نفرجمعیت ،در۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha