بیشتر تقریظ های رهبر معظم انقلاب بر کتاب های مربوط به شهدا بوده است

مشهد-ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:بیشتر تقریظ های رهبر معظم انقلاب در حوزه کتب، مربوط به کتابهای شهدا بوده است زیرا تضمین آینده این کشور در گرو ترویج و تبیین راه و مسیری است که شهدای گرانقدر ما در آن گام برداشته اند.

محمد حسین زاده روز دوشنبه در مراسم رونمایی از ستایش مکتوب (تقریظ) حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن»در هفته کتاب و کتابخوانی که در تالار شهر مشهد نیز برگزار شد افزود: خانواده های شهدا چشم و چراغ مسیر زندگی ما هستند تا راه را گم نکنیم، به دعایشان محتاج هستیم تا دعا کنند و بتوانیم این ماموریت را به سرانجام برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کتاب "تنها گریه کن" زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان را در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن روایت می کند که امروز در تهران رونمایی شد و در بسیاری از شهرها از جمله مشهد نیز به همین مناسبت مراسمی برگزار گردید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای این که جامعه سالمی داشته باشیم و حرکت آینده خود و خانواده مان را تضمین کنیم، نیاز است که از الگوی سالمی برخوردار باشیم که بهترین الگو شهدا هستند.

حسین زاده افزود: خیلی از التهاباتی که در جامعه شاهد هستیم به واسطه الگوهای کپی برداری شده و نسخه هایی است که در خارج از کشور برای ایران پیچیده شده است.

وی ادامه داد: کسانی که به آن نسخه ها اعتماد کردند و امضای آن طرف آبی ها را حجت دانستند سالها مسیر رشد و پیشرفت کشور را متوقف نمودند، اگر قرار بود شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس منتظر می ماندند که فلان کشور یا رییس جمهوری یا فلان سازمان بین المللی کمک کند، معلوم نبود چه قدر از کشورمان باقی می ماند و اگر مدافعان حرم منتظر سازمانهای بین المللی می بودند امروز نه تنها کشورهای محور مقاومت بلکه تا همدان و کرمانشاه، تهران و مشهد زیر چکمه های تکفیری ها بود.

یادداشت ستایش‌آمیز رهبری برای کتاب "تنها گریه کن" در مشهد رونمایی شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شهدا ثابت کردند که برای عمل به تکلیف منتظر نمی مانند، الگوی مدیریتی آنان در زندگی شخصی، اجتماعی و سیاسی شان نشان می دهد که می توانند برای آینده کشور یک مدل امیدبخش، نتیجه بخش و جریان ساز باشند.

حسین زاده افزود: بسیاری از شهدای مدافع حرم هم الگوهای زندگی خود را شهدای دفاع مقدس قرار داده بودند و امروز خودشان ستاره و الگو شدند، اگر می خواهیم آینده کشورمان درخشان باشد باید همه توانمان را بگذاریم تا این ستاره ها برای عموم مردم شناخته شوند، ابزار هنر و رسانه باید به میدان آید تا بتواند این شهدا را به عموم جامعه بشناساند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز درباره کتاب "تنها گریه کن" گفت: این کتاب روایت زندگی "اشرف سادات منتظری" مادر شهید "محمد معماریان" است که توسط "اکرم اسلامی" نوشته شده است.

یادداشت ستایش‌آمیز رهبری برای کتاب "تنها گریه کن" در مشهد رونمایی شد

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: این کتاب مربوط به مادرانی است که در جنگ هشت ساله سهمی داشتند که بدون هیچ چشمداشتی آن را بخشیدند و سالها بی صدا در سوگ عزیز خود گریه کردند.

وی اضافه کرد: کتابها در حوزه ادبیات دفاع مقدس امروز بخش عمده ای از منابع کتابخانه های عمومی استان را تشکیل می دهد و یکی از رویکردهای کتابخانه های عمومی رونمایی و خوانش و جمع خوانی این نوع کتابهاست که سبک زندگی مومنانه را ترویج می دهد.

همچنین در پایان این مراسم از کتاب "پایکوب" نوشته "یاسر محمدی نژاد" که به زندگی شهید مدافع حرم و از فرماندهان لشکر فاطمیون حجت الاسلام "مهدی رضایی" پرداخته است با حضور مادر و برادر شهید و نویسنده اثر رونمایی شد.

در این مراسم از چند نفر از مادران شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در خراسان رضوی نیز تجلیل و لوح سپاسی از سوی مدیران به آنان اعطا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha