اهداف فدراسیون والیبال اعلام شد؛ حضور در ۴ تیم برتر جهان

تهران- ایرنا- فدراسیون والیبال از اهداف و آرمان‌های خود در سه سال آینده رونمایی کرد. رسیدن به جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک مهم‌ترین این اهداف است.

به گزارش ایرنا، فهرست آرمان‌های والیبال ایران از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ بر اساس انتظارات و اولویت‌های تعیین‌شده به این شرح است:

  • مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۱
  • مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲
  • صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
  • مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳
  • صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
  • صعود به جمع چهار تیم برتر بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ توکیو (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
  • صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی زنان آسیا ۲۰۲۳ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
  • صعود والیبال ساحلی به بازی های المپیک ۲۰۲۴ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)

محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال درباره تعیین این اهداف گفت: از ابتدای حضورم در فدراسیون والیبال آرمان‌هایی مثل حضور در لیگ جهانی یا قهرمانی در آسیا و بازی‌های آسیایی تعیین کردیم که در زمان خودش به‌زعم اهالی والیبال دست‌نیافتنی و باورنکردنی بود. با هدف‌گذاری، استفاده از پتانسیل و نیروی خاموش موجود در والیبال، برنامه‌ریزی و صرف فعل خواستن، این مسیر دشوار را پیمودیم تا جایی که اینک حضور والیبال ایران در سطح اول والیبال جهان به یک باور عمومی بدل شده است.

وی با بیان این‌که طبیعی است برای ادامه راه هم باید برای حفظ افتخارات گذشته و همچنین صعود به قله‌های فتح‌نشده تعیین مسیر کنیم و به سوی تحقق آنها قدم برداریم، تصریح کرد: به همین جهت برای سال‌های آینده چشم‌اندازی را ترسیم می‌کنیم که انتظار داریم در موقعیت‌های مختلف، والیبال ایران در چه جایگاهی قرار داشته باشد.

رییس فدراسیون والیبال ادامه داد: در خصوص تیم ملی مردان حفظ عنوان قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی برای فدراسیون ملاک عمل است و حرکت به سمت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک اصلی‌ترین برنامه خواهد بود. همچنین در بخش زنان هم مهمترین هدف رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیاست تا پس آن به حضور درخشان در عرصه جهانی چشم داشته باشیم.

وی درباره اولویت فدراسیون در رده‌های پایه گفت: در هر ۲ بخش زنان و مردان اولویت والیبال در تیم‌های پایه، تولید بازیکن برای تغذیه تیم‌های ملی بزرگسالان است تا با پشتوانه‌سازی، حرکت تیم‌های بزرگسالان ایران در مسیر کسب موفقیت‌ دچار اختلال نشود.

داورزنی در پایان گفت: در والیبال ساحلی هم بعد از کسب قهرمانی رده‌های سنی در آسیا، پتانسیل حضور درخشان در مسابقات جهانی و همچنین صعود به المپیک را در این بخش می‌بینیم که هدف‌گذاری فدراسیون تحقق این اهداف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha