استاد دانشگاه امام حسین (ع):بیانیه گام دوم انقلاب چشم اندازتمدنی دارد

کرج- ایرنا- استاد دانشگاه امام حسین (ع) تهران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب چشم اندازتمدنی دارد و یک ظرفیت فکری و نرم افزاری را در جهان اسلام ترسیم می‌کند.

ابوذر یاری روز یکشنبه در همایش مجازی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج اظهار داشت: آموزش و پرورش تاثیر گذارترین نهاد در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه مدرسه، حوزه و دانشگاه سه نهاد تاثیرگذار در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است، خاطرنشان کرد: نظام آموزش و پرورش تاثیرگذارترین جایگاه را در تحقق این بیانیه دارد.

وی بیان داشت: در سند تحول بنیادین از تربیت به عنوان یک بستر تعاملی دو سویه یاده شده که لازم است برای تحقق این امر گام عملیاتی برداشته شود.

 یاری تصریح کرد: در نظام تعلیم و تربیت باید در راستای مسئولیت‌پذیری، شکل‌گیری نگاه اجتماعی، توجه به انتقال تجریبات و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان تلاش کرد.

وی با تاکید براینکه نسل انقلابی جوان و متعهد مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است، افزود: ملت ایران به خصوص جوانان تا کنون با بصیرت اجتماعی، اهتمام جمعی و وحدت مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی یادآورشد: ایران به لحاظ  الگوسازی برای جوانان مبارز، مومن و  استقلال سیاسی رتبه نخست را  در منطقه دارد.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) تهران ادامه داد: دانش آموزان در سنین  و مقاطع مختلف تحصیلی باید با اصول و مفاد مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب  آشنا شوند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha