تردد خودروهای شخصی در خیابان امام خمینی(ره) سمنان مشمول جریمه می‌شود

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: تردد خودروهای عمومی در خیابان امام خمینی(ره) سمنان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ممنوع است و رانندگانِ متخلف مشمول جریمه می‌شوند.

سرهنگ موسی بزرگی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: براساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان سمنان تردد ناوگان عمومی، خودروهای پول‌رسان به بانکها و خودروهای عمومی با در نظر گرفتن محدودیت زمانی مجاز به تردد هستند.

 در روزهای گذشته عکس‌های مختلف از تردد خودروهای شخصی در خیابان امام خمینی(ره) سمنان در فضای مجازی منتشر شد که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان اعلام کرد: متخلفان اعمال قانون می‌شوند، اما به صورت مقطعی با عبور وسایل نقلیه برای رفع ترافیک به عنوان اقدامی ضروری در روزهای گذشته اقدام شد.

 وی ادامه داد: براساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان سمنان تردد خودروهای حمل بار برای کسبه روزانه از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح و ۱۵ تا ۱۷ مجاز است.

وی بیان کرد: خودروهای امدادی به صورت ۲۴ ساعته، تاکسی، تاکسی تلفنی و تاکسی اینترنتی آرم‌دار از ساعت ۷ صبح تا  ۲۲ مجاز به تردد در خیابان امام خمینی(ره) سمنان هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان خاطرنشان کرد: خودروهای پول‌رسان به شعبه های بانکی مستقر در پیاده راه خیابان امام خمینی(ره) بر اساس زمان تعیین شده مجاز به حضور در مسیر هستند.

به گزارش ایرنا، خیابان تاریخی «امام خمینی (ره)» در بافت تاریخی که بازار و مسجدهای تاریخی را در خود جای داده قرار دارد و از بااهمیت‌ترین بافت تاریخی شهر با پیشینه ای هزارساله با ارزش‌های معماری و معنوی محسوب می‌شود.

تردد تعداد قابل‌توجه خودرو در روز از این محدوده خطری بزرگ برای تاریخ و هویت سمنان محسوب می‌شد و از این رو شهرداری و شورای اسلامی پنجم شهر سمنان در یکی از اصلی‌ترین طرح‌های خود، تصمیم بر پیاده راه شدن این خیابان گرفتند تا علاوه بر احترام به بافت تاریخی شهر،  مردم نیز بتوانند بدون صرف زمان زیاد برای یافتن محل توقف برای خودروی خود و در نهایت منصرف شدن از خرید، زمانشان را به خود اختصاص دهند و از پیاده راه‌رفتن و خریدکردن در بافت تاریخی و در کنار گردشگران لذت ببرند.
طرح تبدیل خیابان امام خمینی(ره) سمنان به پیاده راه از سال ۹۸ بر سر زبان‌ها افتاد؛ طرحی که فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز شد و می‌رفت تا به نقطه عطفی در اجرای طرح‌های عمرانی با موضوع گردشگری در کشور تبدیل شود.
اجرای این عملیات عمرانی، از ابتدای خیابان امام خمینی(ره) تا چهار راه مازندران به طول حدود ۵۵۰ متر و با دستور کار اصلاح امکانات زیرساختی آب و فاضلاب، اصلاح و مرمت پیاده روها، سنگ فرش کردن و هم سطح سازی خیابان و نیز اصلاح زیرساخت‌های برق و مخابرات آغاز شد و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار داشت؛ طرحی که مرداد ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید؛ با این حال از همان زمان شروع طرح با، اما و اگرهای شهروندان و کسبه همراه بود  که در نهایت ممنوعیت تردد لغو و اکنون از بیست و یکم آبان محدودیت تردد جدید تعریف و اعمال شد.
براساس گزارش‌ها، ۱۶۰ مغازه در خیابان امام(ره) سمنان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha