۲۶۰ میلیارد تومان برای بخش آب و فاضلاب منطقه اورامانات هزینه می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اعلام اینکه اعتبارات بخش آب و فاضلاب استان نسبت به سال گذشته ۱۳ برابر رشد داشته است، گفت: از محل اعتبارات امسال ۲۶۰میلیارد تومان برای پروژه‌های این حوزه در شهرستان‌های اورامانات هزینه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «علیرضا کاکاوند» روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر در فرمانداری، افزود: سهم شهرستان روانسر از این اعتبارات ۷۰ میلیارد تومان است که نسبت به سنوات گذشته بی سابقه است.

وی تصریح کرد: اجرای هشت پروژه آبرسانی روستایی در روانسر انجام می شود که با اجرای این طرح‌ها بخش زیادی از این مشکلات برطرف می شود.

او ادامه داد: برای تامین آب شهر شاهو که با مشکل جدی مواجه است حفر چاه در دستور کار قرار گرفته و نیازمند تایید آب منطقه‌ای است و برای بلندمدت نیز تامین آب از چشمه «قولانی» مدنظر است.

کاکاوند اضافه کرد: برای اجرای فاضلاب شهر شاهو از محل اعتبارات داخلی مطالعه طرح انجام شده که با تصویب کد اعتباری و تخصیص اعتبارات، عملیات اجرایی آن آغازمی شود.

فرماندار شهرستان روانسر نیز در این جلسه گفت: شهرستان روانسر در فصل گرمای سال ۱۴۰۰ با تنش آبی مواجه بود و حل این مشکلات برای سال آینده ضروری است.

«سعدی مصطفی‌زاده» افزود: با حفر چاه تامین آب شرب شهر شاهو و بهرمندی روستاهای روانسر در طول خط انتقال آب به شهر جوانرود باید از این مایه حیات بهره مند شوند.

در این جلسه با قدردانی از زحمات و تلاش‌های «غفاری صالحی» مدیر سابق آبفا شهرستان روانسر، «کیکاوس عزیزی‌نسب» به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

شهرستان روانسر ۱۷ هزار مشترک آب و فاضلاب دارد. این شهرستان با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha