روسیه همچنان درگیر بحران شدید کرونا، مرگ ۱۲۵۲ نفر در یک روز

مسکو - ایرنا - وضعیت کرونا در روسیه همچنان بحرانی است بطوریکه براساس آخرین آمار رسمی ارائه شده در شبانه روز گذشته؛ یکهزار و ۲۵۲ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند که در مقایسه با روزهای گذشته تفاوت کاهشی چندانی نداشته است.

به گزارش ایرنا، ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز یکشنبه در گزارش خود اعلام کرد که در شبانه روز گذشته یکهزار و ۲۵۲ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند و مجموع شمار قربانیان این بیماری در روسیه به ۲۶۴ هزار و ۹۵ نفر رسید. آمار فوتی های اعلام شده در روز شنبه در این کشور یکهزار و ۲۵۴ نفر بود.

بیشتر آمار فوتی های کرونا در مسکو گزارش شده است و در پایتخت روسیه در شبانه روز اخیر ۹۷ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده اند و پس از آن سن پترزبورگ با ۷۴ نفر در مکان دوم قرار دارد.   

ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در ادامه گزارش خود همچنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت اخیر ۳۶ هزار و ۹۷۰ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده شده است. از این تعداد ۲۴۶۳ نفر دارای نشانه های شدید بیماری کرونا هستند.  

مجموع شمار افرادی که از آغاز همه گیری کرونا در روسیه در ماه مارس سال ۲۰۲۰ به این بیماری مبتلا شده اند به ۹ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر رسید.

از این تعداد تاکنون ۸ میلیون و ۲۴ هزار نفر بهبود یافته اند.   

دولت روسیه در هفته گذشته طرح قانونی صدور کدهای ویژه به نام «کیو آر کد» را به دومای روسیه ارائه کرد.

به گزارش رسانه ها، این کدهای ویژه فقط به افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند از طریق تلفن همراه یا شبکه اینترنتی داده خواهد شد. مهلت برای استفاده از این کدها که پس از پایان آن، افراد حق استفاده از وسایل نقلیه عمومی و حضور در برنامه های اجتماعی را نخواهند داشت، روز اول ماه فوریه (۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۰) اعلام شده است.  

مقامهای روسیه به واکسیناسیون کرونا هم توجه خاص دارند و برنامه هایی برای تبلیغ آن در رسانه و آگاهی رسانی به مردم برای استقبال از آن اجرا می شود. دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه بتازگی گفت که آهنگ واکسیناسیون کرونا در روسیه کندتر از کشورهای اروپایی است و این مساله با سطح آگاهی مردم ارتباط دارد.

 افزایش بی سابقه مرگ و میر و ابتلا به بیماری کرونا در روسیه در حالی همچنان ادامه دارد که روند واکسیناسیون در این کشور کند است و مردم تمایلی به دریافت واکسن ندارند.

به گزارش ایرنا از مسکو، روسیه اولین کشوری بود که واکسن موسوم به «اسپوتنیک وی» را علیه ویروس کرونا ثبت کرد و همین کشور هم برای نخستین بار در جهان واکسیناسیون شهروندان خود را با همین واکسن آغاز کرد، اما آمار رسمی نشان می دهد که در مقایسه با بسیاری از کشورها، میزان تزریق واکسیناسیون کرونا در روسیه پایین است و با پیش بینی های قبلی مقام های این کشور مطابقت نمی کند.  

بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی رسمی واکسیناسیون کرونا از جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه، حدود ۵۳ میلیون و ۵۴۳نفر دو دُز واکسن کرونا را زده و ۶۳ میلیون و ۴۹۲ هزار نفر هم یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha