عملیات استشهادی در قدس؛ شهادت جوان فلسطینی پس از زخمی کردن ۴ صهیونیست

تهران-ایرنا- منابع خبری از زخمی شدن ۴ نظامی صهیونیست در عملیات استشهادی دو جوان فلسطینی در محله قدیمی قدس اشغالی و نزدیک مسجد الاقصی خبر دادند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «نعوم أمیر» خبرنگار اسرائیلی در این باره گفت: دو جوان فلسطینی که عملیات بیت المقدس را انجام دادند، اولی به ضرب گلوله کشته شد و دومی قصد چاقو زدن را داشت و از صحنه متواری شد.

در همین حال، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «مهاجم فلسطینی در لباس یک یهودی مذهبی ظاهر شده بود و یک مسلسل کوچک به همراه داشت».

از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که عامل عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی از سلاح «کارلو» که یک مسلسل است، استفاده کرده است.

رسانه‌ عبری‌زبان «کان» گزارش داد که یک نفر از مجریان عملیات استشهادی شهید و نفر دوم موفق به ترک محل عملیات شده است و نیروهای پلیس اسرائیل در حال جستجو و تعقیب و گریز برای یافتن عامل دوم متواری از صحنه عملیات در بیت المقدس هستند.

در همین ارتباط، شبکه فلسطینی «قدس» گزارش داد که به دنبال این عملیات شهادت طلبانه در نزدیکی مسجد الاقصی، چهار نظامی صهیونیست زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها بسیار وخیم گزارش شده و گزارش‌ها از مرگ بالینی وی حکایت دارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس) این حادثه را عملیات استشهادی اعلام کرد و بر ادامه مبارزه تا اخراج کامل اشغالگران تأکید کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha