نوشتن خاطرات مادران و پدران شهید لازمه حفظ فرهنگ ایثار است

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: نوشتن خاطرات مادران و پدران شهیدان انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی لازمه حفظ و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده روز یکشنبه در آیین رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب تنها گریه کن اظهار داشت: ماندگاری و پویای انقلاب اسلامی در سایه فداکاری پدران و مادرانی است که در عرصه های مختلف از خون و جان فرزندان خود گذشتند تا نظام اسلامی با صلابت مسیر خود را ادامه دهند.
وی بابیان اینکه پدران و مادران شهدا شایسته‌ترین فرزندان را تربیت و در راه دفاع از اسلام و انقلاب فدا کرده‌اند افزود: شهدا انقلاب اسلامی ایران، جایگاه و منزلت والای خود را مدیون والدین عفیف و باتقوای خود هستند.
حجت الاسلام حسن‌زاده یادآور شد: روحیه، صبر و استقامت والدین شهدا را مثال‌زدنی و قابل‌تحسین خواند و خاطرنشان کرد: تکریم و بازگویی ایثار این افراد به زبان های مختلف از جمله کتاب لازمه توسعه اندیشه ایثار و فداکاری در جامعه است.

 نوشتن خاطرات مادران و پدران شهید لازمه حفظ فرهنگ ایثار است

مادران شهدا موجب عمق بخشی به حیات فرهنگی و سیاسی ایران اسلامی شده اند

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در آین آیین  گفت: یازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت به تقدیر از مادران شهید پرداخته شده و این مادران هستند که حیات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را به واسطه فداکاری خود عمیق و گسترده کرده است.

سعید پورعلی  اضافه کرد: در دفاع مقدس زنان این سرزمین به واسطه پشتیبانی که از این حماسه داشته اند بی بدیل و قابل تقدیر است و با حمایت خود از انقلاب اسلامی نقش بسزایی در استواری آن ایفا کرده اند.

وی یادآور شد: یکی از زنانی که توانسته در حساس ترین و طوفانی ترین دوران این کشور توانسته نقش ایفا کند خانمی همچون اشرف السادات منتظری مادر شهید محمد معماریان هستند که با حمایت های خودشان فرزندشان را به سمت نوشیدن شهد نوشین شهادت هدایت کرد.

پورعلی گفت: مادران شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی نقش‌های مهم و تاثیرگذاری را ایفا کرده و بستر ساز فعایت‌های مهمی بوده‌اند به گونه ای که صبر، استقامت، شهامت و شجاعت مادران و همسران شهدا بود که باعث شد فرزندان برومند این کشور در چهار دهه گذشته و در حال حاضر در خط مقدم نبرد با دشمنان حاضر شوند و اجازه ندهند کوچکترین دست درازی به این آب و خاک صورت بگیرد.

وی یادآور شد: به همین دلیل لازم است با اقدامات مختلف یاد و خاطره این مادران را برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت گرامی بداریم.

آیین تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب تنها گریه کن به صورت همزمان با سراسر کشور در جزیره کیش برگزار شد و محفل شعر و شهادت از دیگر برنامه های برگزار شده در این آیین بود.

در این آیین از مادران شهید علی تابش و محمد سعیدآبادی، همسر شهید عرصه سلامت حجت الاسلام سید علی سیدین به واسطه ایثار و فداکاری و ابراهیم حسن بیگی، کورش کشمیری و کورش یحیی زاده و موسسه فرهنگی و هنری لعیان به واسطه خلق آثار دفاع مقدس تجلیل و قدردانی شد.

کتاب تنها گریه کن نوشته اکرم اسلامی، روایت زندگی اشرف سادات منتظری مادر شهید محمد معماریان است که در انتشارات حماسه یاران به چاپ رسیده و مورد تقریظ رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

در این کتاب تصویری کوتاه و مختصراما پر معنا از یک عمر زندگی و فرمانبری و ولایت‌پذیری زنی را می‌خوانید که فرزندش را فدای پابرجا ماندن و استقلال این سرزمین نمود و خودش نیز در راه اسلام و انقلاب از هر چه در توان داشت فروگذار نکرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha