پیشرفت تیم‌های تنیس پایه مستلزم برگزاری اردو و مسابقات مداوم است

اصفهان- ایرنا- سرمربی تیم ملی تنیس زیر ۱۴ سال ایران گفت: پیشرفت تیم‌های رده سنی پایه این رشته و افزایش توانمندی بازیکنان، مستلزم برگزاری اردو و مسابقات مداوم است.

فرشید زیدی روز یکشنبه در جریان مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس زیر ۱۴ سال در اصفهان در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طی حدود هشت ماه اخیر بازیکنان به خوبی ارزیابی شدند، افزود: برای بهبود میزان آمادگی بازیکنان باید تعداد اردوها و مسابقات افزایش یابد.

وی با اشاره به حمایت‌های فدراسیون از تنیس بازان، اظهار داشت: برگزاری مسابقات این رده سنی با یک رده سنی بالاتر به بهبود تکنیک تنیسورها کمک می‌کند و بر همین اساس برخی از بازیکنان را در رقابت‌های "آی تی اف جونیورز"«ITF juniors » که یک رده سنی بالاتر هستند، شرکت می‌دهیم.

سرمربی تیم ملی تنیس زیر ۱۴ سال ایران اضافه کرد: اردوهای تدارکاتی نیز از دیگر نیازهای بازیکنان است و از آنجا که موج‌ شیوع کرونا کاهش یافته می توان این اردوها را بیشتر برگزار کرد.

زیدی با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی در اصفهان به میزبانی ورزشگاه انقلاب و دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: در این دوره ۱۸ ورزشکار دختر و پسر حضور دارند که در نهایت باید ۲ بازیکن در هر بخش به عضویت تیم ملی درآیند.

وی با بیان اینکه سطح رقابت‌ها مطلوب است، تصریح کرد: نفرات انتخابی در مسابقات سطح یک آسیا که اوایل ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد و محل آن هنوز مشخص نشده است شرکت خواهند کرد.

این مربی تصریح کرد: بهراد منصوری ۱۳ ساله و رامتین رافعی ۱۰ ساله از بازیکنان خوب اصفهان در این دوره هستند که نفر اول موفق به شکست حریفان و کسب رتبه برتر شده است.

استان اصفهان ۱۵ باشگاه فعال و بالغ بر ۱۰۰ زمین تنیس دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha