۳۰ آبان ۱۴۰۰،‏ ۹:۵۸
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84549377
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اروپا صحنه اعتراضات علیه محدودیت‌های کرونایی

تهران- ایرنا- در پی شیوع موج جدید کرونا در اروپا، بسیاری از اروپایی ها در اعتراض به وضع محدودیت های جدید کرونایی به خیابان ها آمدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، به گزارش رسانه های فرانسوی، شمار موارد ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی طی روزهای گذشته روند افزایشی داشته و بسیاری از دولت ها برای مقابله با موج جدید کووید-۱۹ محدودیت های جدیدی را به اجرا گذاشتند.

بسیاری از مردم اروپا از جمله هلند، سوئیس، ایتالیا، اتریش و فرانسه در اعتراض به وضع مقررات جدید کرونایی، واکسیناسیون اجباری و گذرنامه سلامت در روزهای اخیر دست به تظاهرات زدند.

به گزارش روزنامه فرانسوی لوپوئن، پس از درگیری میان معترضان به محدودیت های کرونایی و نیروهای پلیس در روتردام هلند که منجر به بازداشت ۵۱ نفر و زخمی شدن ۲ نفر شد، ناآرامی های شدید در لاهه هلند برای دومین شب پیاپی ادامه یافت.

دولت هلند در نظر دارد دسترسی به گواهی سلامت در این کشور را محدودتر کند. بنا به این طرح، گواهی افرادی که تنها دارای نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا هستند معتبر نخواهد بود. به این ترتیب شهروندان تنها در صورت واکسیناسیون کامل یا بهبود یافتن از «کووید- ۱۹» می‌توانند به اماکن عمومی مراجعه کنند. دولت هلند اعلام کرد که برای جلوگیری از فشار بیش از حد به نیروهای خدمات درمانی، آتش‌بازی در شب سال نوی میلادی ممنوع خواهد بود

اروپا صحنه اعتراضات علیه محدودیت‌های کرونایی

به گزارش روزنامه فرانسوی لوفیگارو،  مراسم سومین سالگرد تاسیس جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه روز گذشته (شنبه) و در دور تازه‌ای از اعتراض‌های ضد دولتی در خیابان‌های پاریس برگزار شد.  این بار معترضان به اعمال تمهیدات کرونایی از جمله واکسیناسیون اجباری، واکسینه کردن کودکان و تصویب طرح بهداشتی فرانسه اعتراض داشتند. درگیری میان نیروهای پلیس و معترضان در این تظاهرات گزارش شده است.

اعتراضات کرونایی در گوادلوپ (قلمرو فرادریایی فرانسه) نیز به خشونت کشیده شد و ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه از اعزام حدود ۵۰ نیروی ویژه پلیس به این منطقه برای مقابله با معترضان و مخالفان خبر داده است.

اروپا صحنه اعتراضات علیه محدودیت‌های کرونایی

گروه توئیتری انونیم سیتوآیان (Anonyme Citoyen) که اخبار سیاسی و جنبش‌های اجتماعی را در سراسر جهان منتشر می‌کند، با انتشار تصویری در حساب کاربری خود در توئیتر از برگزاری تظاهرات گسترده در رم و بسیاری از شهرهای ایتالیا در اعتراض به گذرنامه سلامت برای هجدهمین هفته متوالی خبر داد.

این منبع خبری همچنین از تظاهرات در زوریخ سوئیس علیه گواهی سلامت، یک هفته پیش از همه پرسی درباره قانون محدودیت های کرونایی در این کشور خبر داده است.

این گروه خبری همچنین از تظاهرات معترضان در لندن خبر داده است.  زمزمه بازگشت محدودیت‌های کرونایی در انگلیس اخیرا دوباره بالا گرفته است و دولت لندن در یک عقب نشینی آشکار هشدار داده که در صورت شیوع موج جدید کرونا و افزایش فشارها بر مراکز بهداشتی این کشور، برخی از محدودیت‌هایی را که دو ماه پیش رفع کرد دوباره اعمال می‌کند.

اروپا صحنه اعتراضات علیه محدودیت‌های کرونایی

 شهر وین در اتریش روز شنبه صحنه اعتراض به اعمال قرنطینه کرونایی و واکسیناسیون اجباری بود.  دولت اتریش هفته گذشته قرنطینه سراسری اعلام کرد و یادآور شد که واکسیناسیون از ۱ فوریه ۲۰۲۲ (۱۲ بهمن) اجباری می شود.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون در اروپا بیش از ۷۰ میلیون نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از میان بیش از یک میلیون و ۳۷۷ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۶۱ میلیون نفر تاکنون بهبود سافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha