اقدام لندن علیه حماس برای جلوگیری از مبارزه با اشغالگران است

تهران- ایرنا- اسماعیل رضوان از رهبران ارشد مقاومت اسلامی فلسطین در گفت وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: این تصمیم نشان‌دهنده ادامه تفکر استعماری انگلستان است که همچنان از اشغالگران صهیونیست و این رژیم تروریستی حمایت می‌کند.

اسماعیل رضوان از رهبران ارشد جنبش حماس یکشنبه ۳۰ آبان در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه ایران، قراردادن نام این جنبش در لیست گروه‌های تروریستی از سوی انگلستان را جنایت خواند و تأکید کرد: این تصمیم بریتانیا هیچ تأثیری بر مقاومت ملت فلسطین نخواهد داشت.

او همچنین عنوان کرد: ما از همه ملت‌های اسلامی و عربی و آزادیخواهان دنیا دعوت می‌کنیم که کالاهای بریتانیایی را تحریم و با آن قطع رابطه سیاسی کنند و بر دولت بریتانیا برای عقب‌نشینی از این تصمیم ظالمانه فشار بیاورند.

به گزارش «ایران»، اسماعیل رضوان در این گفت‌وگو درباره اقدام اخیر انگلستان گفت: قرار دادن حماس در لیست گروه های تروریستی توسط انگلستان یک جنایت جدید توسط بریتانیا علیه ملت فلسطین بود و این ادامه جنایت بریتانیا در اشغال فلسطین و اعلامیه بالفور بود که در آن سرزمین فلسطین به کسانی داده شد که هیچ حقی در این سرزمین نداشتند.

این رهبر برجسته جنبش حماس که از غزه سخن می‌گفت، افزود: این تصمیم نشان‌دهنده ادامه تفکر استعماری انگلستان است که همچنان از اشغالگران صهیونیست و این رژیم تروریستی حمایت می‌کند. رضوان افزود: ما مسئولیت تمامی جنایات صورت گرفته علیه ملت فلسطین را برعهده بریتانیا می‌گذاریم چون انگلستان اساس شر بود و بیانیه بالفور را به صهیونیست‌ها داد تا از رژیم صهیونیستی حمایت کند و مقاومتی را که از سرزمین و مقدساتش حمایت می‌کند مورد پیگرد قرار می‌دهد.

او اضافه کرد: بریتانیا امروز در جبهه دشمنی با ملت فلسطین قرار دارد و به جای اینکه بیاید و به خاطر جنایتش از ملت فلسطین عذرخواهی کند و آن را جبران کند، اقدام به حمایت کامل از صهیونیست‌ها می‌کند و حقوق ملت فلسطین را زیر پا می‌گذارد.

اسماعیل رضوان در ادامه این گفت‌وگو، عنوان کرد: ما در حال یک نبرد مقدس علیه دشمن اشغالگر صهیونیستی هستیم و این مقاومت براساس تعالیم همه ادیان آسمانی و قوانین، مشروع است و این تصمیم بریتانیا هیچ تأثیری بر مقاومت ملت فلسطین نخواهد داشت چون حماس با اشغالگران در سرزمین فلسطین مبارزه می‌کند و حماس هیچ منافع تجاری و اقتصادی در بریتانیا ندارد، مقاومت حماس مشروع و قانونی است. رضوان در ادامه پیشنهادی هم برای ملت‌های آزادیخواه داشت.

او تأکید کرد: ما از همه ملت‌های اسلامی و عربی و آزادیخواهان دنیا دعوت می‌کنیم که کالاهای بریتانیایی را تحریم کنند و حتی با آن قطع رابطه سیاسی کنند و بر بریتانیا برای عقب‌نشینی از این تصمیم ظالمانه فشار بیاورند، چرا که هدف آنها حمایت از اشغالگران صهیونیستی است. او گفت که بریتانیا به جای محاکمه سران جنایتکار و تروریست رژیم صهیونیستی که جنایتکار جنگی هستند و زنان و کودکان را قتل عام کردند و به مقدسات بی‌احترامی و خانه‌های مردم و مراکز رسانه‌ای و بیمارستان‌ها را تخریب کردند، امروز از آنها حمایت می‌کند.

این مسئول ارشد حماس افزود: ما از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران تقدیر می‌کنیم که با این تصمیم ظالمانه مقابله می‌کند و از مقاومت فلسطین حمایت می‌کند و از همه کشورهای اسلامی و عربی دعوت می‌کنیم تا برای فشار به بریتانیا نقش خود را ایفا و این تصمیم انگلیس را محکوم و از مقاومت ملت فلسطین حمایت کنند.

او در پایان گفت: امروز صهیونیسم در حالتی از عزلت بخصوص بعد از جنایت‌هایشان در نبرد اخیر و پیروزی مقاومت به سر می‌برند و هدف این تصمیم حمایت از این رژیم جنایتکار است و امروز ما شاهد این هستیم افکار عمومی دنیا دروغ بودن روایت صهیونیست‌ها را درک می‌کنند و به صداقت مقاومت پی می‌برند و در این فضا بریتانیای استعمارگر از دشمن صهیونیستی حمایت می‌کند.

رضوان در پایان با بیان اینکه این تصمیم تأثیری بر ما ندارد تأکید کرد: به بریتانیا می‌گوییم که این تصمیم شما هیچ مشروعیتی به اشغالگران صهیونیستی نخواهد داد و ما به اذن خداوند متعال مقاومت خود را تا از بین بردن این رژیم و آزادسازی کل فلسطین ادامه خواهیم داد و درود می‌فرستیم به تمام کسانی که  از ما حمایت می‌کنند و از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم که همیشه حامی ملت و مقاومت فلسطین بوده است.
 

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha