نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

استانها - ایرنا - مراکز و دفاتر استانی ایرنا در سراسر کشور امروز یکشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ علاوه بر پوشش خبری و تصویری رویدادهای استانی، نسبت به انتشار گزارش‌ها و مصاحبه‌ها با موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره اقدام کردند که در این گزارش جمع بندی، به مهمترین آن اشاره می شود.

به گزارش گروه استانهای ایرنا، امروز ایرنا عزادار از دست دادن یکی از همکاران پرتلاشش در مرکز اصفهان شد. امیرحسین اکبری خبرنگار جوان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز اصفهان بامداد امروز ۳۰ آبان بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت و به دیدار حق شتافت. مرحوم اکبری  که در زمینه‌های مختلف از جمله ورزشی، فرهنگی، هنری، محیط زیست و اجتماعی فعال بود، از سال ۸۷ همکاری خود را با ایرنا آغاز کرد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

از رویدادهایی مهم امروز میتوان به تجمع تعدادی از کشاورزان و مردم شهرکرد اشاره کرد که آنان خواستار احقاق حق خود پیرامون مسائل آب، شدند. این افراد عصر یکشنبه سی‌ام آبانماه، ابتدا با تجمع در میدان انقلاب شهرکرد و سپس حرکت به سمت چهارراه استانداری چهارمحال و بختیاری، اعلام کردند با انتقال بین حوضه‌ای آب بدون در نظر گرفتن نیاز مبداء، مخالف هستند.

پیگیری مطالبات ساکنان خیابان جهرم اراک از دیگر محتواهای منتشر شده ایرنا در ۳۰ آبان ماه بود که خبرنگار ایرنا در گزارش با عنوان "ساکنان جهرم اراک چشم به همت مسئولان دوخته‌اند"، به مطالبات مردم و اقدامات مسوولان پرداخته است.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

امروز خبرنگار مرکز قزوین با انتشار گزارشی با عنوان تکرار داستان لغو قرارداد بیمارستان‌های خصوصی قزوین با تامین اجتماعی با اشاره به لغو قرارداد این بیمارستانها با تامین اجتماعی، از مشکلات ناشی از این مساله برای بیمه‌شدگان گفته است. در این گزارش مشکلات بیمارستان های خصوصی با بیمه تامین اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این مرکز همچنین فیلمی از روایت دیدار فائزه فداکار نخبه قزوینی با رهبر معظم انقلاب منتشر کرده است. این نخبه دیدار با رهبر معظم انقلاب را صمیمی، آرامش بخش و پر از احساسات معنوی توصیف می‌کند.

خبرنگار ایرنا در تهران نیز در گفت وگو با عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران کسب اطلاع کرده است که روزانه حدود ۵۰۰ تن زباله از انهار تهران جمع آوری می شود. او در این مصاحبه اضافه کرده که این میزان در حدود ۸۰ کامیون زباله است.

همچنین از تهران خبری منتشر شد که آخرین قطعه از کمربندی شرق تهران تکمیل می شود. این خبر را شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرده است. بزرگراه و تونل شهید شوشتری تکمیل کننده آخرین قطعه از کمربندی شرق تهران است.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

خبرنگار ایرنا در تهران همچنین در خبری از به نقل از معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از عدم تغییر ساعت طرح ترافیک در تهران خبر داد. این معاونت علت این تصمیم را به دلیل بازگشایی نشدن کامل مراکز آموزشی پایتخت اعلام کرده است.

خبرنگار ایرنا در مرکز تبریز هم در خبری با عنوان لایحه درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها از سوی دولت به مجلس ارسال شد، به نقل از احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این لایحه منابع مالی که شهرداری‌ها می‌توانند بر اساس آن برای کسب منابع پایدار اقدام کنند، احصاء شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز که امروز در جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا شرکت کرده بود با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای عدم استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز و افزایش سهمیه گاز این نیروگاه، گفت: با دستور معاون اول رییس جمهوری، مجوز انتقال گاز از نیروگاه هریس به نیروگاه تبریز صادر شد.

تلاش برای احیای ۷۰۰ واحد تولیدی راکد یا نیمه‌فعال در خراسان رضوی از تیترهای خبرنگاران ایرنا در مشهد بود. مرتضی اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع غذایی گفت که ۷۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد یا نیمه‌فعال در استان شناسایی شده که برای بازگرداندن آنها به چرخه تولید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گرفته است.

همچنین در خبرهای این مرکز آمده است که امکان امداد هوایی در مشهد صفر است. وحید اکلملی رییس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد در این باره گفت: در کلانشهر مشهد امکان امداد هوایی وجود ندارد و در شرایط کنونی، در صورت وقوع حوادث پیش‌بینی نشده با بحران‌های آبشاری مواجه خواهیم شد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

خبرنگار ایرنا در گرگان نیز امروز در گفت وگو با آریانپور نماینده مردم شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی به نقل از او در خبر خود نوشته که مشکل منابع اعتباری پروژه‌ها در سفر استانی دولت به گلستان برطرف می‌شود. این نماینده مجلس نقش سفرهای استانی هیات دولت را مثبت ارزیابی کرده است.

از جمله خبرهای جالب امروز فرود غاز پیشانی سپید بعد از یک دهه در تالاب‌های نقده است که توسط خبرنگار ارومیه پوشش داده شده است. اکبر محمدیان رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده در این ارتباط گفته که بیش از ۱۱ هزار بال انواع پرنده بومی به منظور استراحت و تغذیه در تالاب‌های این شهرستان فرود آمدند که در این بین، غاز پیشانی سپید بعد از یک دهه نیز در تالاب های فصلی و دائمی نقده مشاهده شد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

همچنین از ارومیه خبر رسید که حجم آب دریاچه این شهر ۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است. رهبردین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حجم آب دریاچه ارومیه به ۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون مترمکعب رسیده است، افزود: حجم آب این دریاچه در مقایسه با یک ماه گذشته، ۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

خبرنگاران ایرنا در استان هرمزگان هم همچنان پیگیر وضعیت زلزله زدگان و امدادرسانی به آنان هستند. این مرکز امروز با انتشار گزارشی از تداوم امداد رسانی و سیل کمک ها به زلزله زدگان روستاهای فین بندرعباس گفته است. در بخشی از این گزارش آمده که اکنون هشت روز از وقوع ۲ زلزله وحشتناک ۶.۴ و۶.۳ ریشتری روستاهای فین بندرعباس که در روز ۲۳ آبان ماه جاری رخ داد، می گذرد و هر روز خبرهای خوشحال کننده ای از تلاش ها برای کمک رسانی به مردم شامل نصب چادر تا آواربرداری و بتن ریزی برای ساخت خانه های زلزله زدگان به گوش می رسد.

از قم نیز خبر رسیده ۱۴ اثر صنایع‌دستی این استان برای دریافت مُهر اصالت ملی معرفی شده‌اند. علیرضا ارجمندی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان این خبر گفته که مهر اصالت ملی مقدمه‌ای برای دریافت مُهر اصالت یونسکو است.

همچنین خبرنگار ایرنا در قم در خبری به نقل از انجمن اساتید انقلابی حوزه، اعلام کرده که مقابله برخی افراد با واکسیناسیون ارتباطی با حوزه‌های علمیه ندارد. این انجمن با انتشار اطلاعیه‌ای تاکید کرده است که حوزه‌های علمیه هیچ گاه با پیشرفت‌های صحیح علمی مخالف نبوده و اقدام برخی افراد با لباس روحانیت علیه واکسیناسیون عمومی کرونا ارتباطی با آنها ندارد و بر خلاف شوون حوزه هاست.

ایرنا مرکز البرز هم در خبری به نقل از مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از برقراری مسیر پروازهای کارگو(باری خارجی) از مبدا چین به مقصد این فرودگاه خبر داد. نادر ثناگو مطلق همچنین اضافه کرد: امروز پرواز بوئینگ ۷۴۷ از مبدا شهر شنزن چین حاوی شصت تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.

۵۲۱ میلیون دلار کالا از مرز مهران صادر شد. این تیتر خبری بود که خبرنگار ایلام در گفت وگو با جمیل شوهانی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام انتخاب کرده بود. شوهانی این میزان صادرات را به کشور عراق و در مدت هفت ماه اعلام کرده بود.

ایرنا مرکز همدان نیز با تهیه گزارشی با عنوان رونق دوباره صنعت سوارکاری همدان با جذب سرمایه‌گذاران، به بررسی پرورش اسب در این استان پرداخته است. در بخشی از این گزارش آمده است: استقبال سرمایه‌گذاران برای صنایع مولد سوارکاری و فراهم شدن زمینه های لازم از سوی مسوولان برای جذب سرمایه گذار در استان همدان، صنعت سوارکاری در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را توسعه و رونق می دهد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

امروز پیکر شهید مدافع وطن در اهواز تشییع و خاکسپاری شد. خبرنگار ایرنا در اهواز در خبری اعلام کرد که پیکر مطهر شهید هادی کنعانی(سلامی) از کادر نیروی انتظامی شهرستان کارون روز یکشنبه بر دستان مردم ولایت‌مدار و شهید پرور شهرستان‌های اهواز و کارون تشییع و در گلزار شهدای اهواز به خاک سپرده شد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

همچنین امروز از خوزستان خبر رسید که مشکل تامین آب ۲۴ روستای اندیکا برطرف شد. حاتمی رییس امور آبفا شهرستان اندیکا با اعلام این خبر، افزود: این اقدام با تعویض پمپ چاه آب تنگ شلال پس از پنج روز برطرف شد.

خبرنگار ایرنا در کرمان نیز از سفر نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داده است. نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی قرار است با سفر به شهرستان‌های بافت، رابُر و اُرزوییه و بررسی زیرساخت‌های این مناطق را بررسی کند.

این مرکز در مصاحبه‌ای با نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی نظر او را درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش پرسیده است. علی نظری نیز در این باره گفته گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به واسطه اینکه کار را از مدرسه و کلاس درس آغاز و تمام پله‌ها را یک به یک تا وزارتخانه طی کرده،  به طور قطع با ساختار، مشکلات و پتانسیل‌های پیش‌رو در این مجموعه بخوبی آگاه و آشنا است.

خبرنگار ایرنا در زاهدان هم در گفت وگو با سجادی سرپرست گروه باستان شناسی شهر سوخته از نوزدهمین فصل کاوش محوطه باستانی این شهر خبر داده است. قرار است این اقدام از امروز آغاز و تا ۱۵ دیماه به پایان برسد.

آتش به کارخانه فوم قشم نیز خبری بود که خبرنگار قشم آن را رسانه‌ای کرد. برنجی مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در این ارتباط گفت که آتش‌سوزی شنبه شب کارخانه فوم در شهرک صنعتی تولای قشم تقریبا ۱۰۰ درصد این کارخانه را از بین برد. طبق برآورد صاحب کارخانه ۵۰ میلیارد ریال به این شرکت خسارت وارد شده است.

از لرستان هم خبر رسید که شرایط جوی پرواز تهران - خرم‌آباد را لغو کرد. مدیر فرودگاه شهدای خرم‌آباد با تایید این خبر گفت: شرایط آب و هوایی، بارندگی و مه‌گرفتگی موجب لغو این پرواز شد.

همچنین ایرنا مرکز اردبیل با انتشار خبری به نقل از استاندار اردبیل اعلام کرد که بخش خصوصی ۱۴۰۰ میلیارد ریال در گردشگری سرعین سرمایه‌گذاری می‌کند.  سیدحامد عاملی که در دیدار با سرمایه‌گذار و مجری طرح گردشگری بهشت در اردبیل سخن می‌گفت این راه هم گفت که از طرح‌هایی که دارای توجیه اقتصادی باشد حمایت‌ خواهد شد و در صورت اقناع بانک‌ عامل تسهیلات بانکی نیز به این طرح‌ها ارائه می‌شود.

خبرنگار ایرنا در خراسان شمالی هم در خبری اعلام کرد که بهره‌برداری از ۱۴۳ مسکن زلزله‌زده خراسان شمالی با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد. رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر خود به این استان در جمع خبرنگاران گفت که کار بازسازی مناطق زلزله زده کشور تا چهار ماه آتی به پایان می رسد و مردم خسارت دیده می توانند در آن ساکن شوند.

آغاز ساماندهی محوطه پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه از جمله خبرهایی بود که امروز خبرنگار زنجان آن را به نقل از مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان منتشر کرد.  امیر ارجمند به خبرنگاران گفت که این در فاصله کوتاهی پس از دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اجرایی شد.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

ایرنا در گیلان هم خبری از استاندار این استان منتشر کرده که عباسی در آن تاکید کرده ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز مردم که با موادغذایی، سلامت و مواد اولیه چرخه تولید مرتبط هستند، نباید حتی یک روز هم معطل بماند.

گفت وگو با مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله مصاحبه‌های بود که توسط مرکز ایرنا در یاسوج منتشر شد. نیک اقبالی در این مصاحبه از نیاز این استان به میزان سالانه ۱۰ هزار خانه خبر می‌دهد که برای تحقق آن باید برنامه ریزی کرد. او بیان کرده است که بر اساس هدفگذاری در چهار سال آینده باید ۴۰ هزار واحد مسکونی در استان ساخته شود.

امروز گروه استانهای ایرنا هم گزارشی درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران منتشر کرد که در مقدمه این گزارش آمده است: در پایان دومین ماه پاییز و به مدد بسیج جمعی ایرانیان، آمار روزانه بستری مبتلایان به کرونا و قربانیان آن در کشور در قیاس با ماه های قبل کاهش چشمگیر دارد، اما هنوز این ویروس در تمامی استان‌ها فعال است و جای راحتی خیال نیست.

نشستن هواپیمای چینی در فرودگاه کرج تا تامین آب ۲۴ روستای اندیکا

از خراسانی جنوبی هم امروز خبر رسید که مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت به منظور شرکت در آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به این شهر سفر کرده است؛ وی در جریان این سفر گفته است که سلامت مرز ندارد و هم‌مرزی خراسان جنوبی با کشور افغانستان فرصتی است که باید به بهترین نحو ممکن از آن برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت استفاده شود.

همچنین از دیگر گزارش های خبرنگاران ایرنا در استان ها می‌توان به "کاهش مداوم سطح زیر کشت کلزا در مازندران با تغییرات اقلیمی"، "حوض و آب انبارهای تاریخی فردوس در انتظار مرمت"، "۵۲۰ نوع گیاه دارویی در آذربایجان غربی؛ سرمایه پذیر و اشتغالزا"، "بسیج ضامن عزت و اقتدار ایران اسلامی"، "غربت یار مهربان در دیار ایلامیان"،  "ضعف مطالعه و نیازسنجی در طرح‌های عمرانی تبریز" و "دزفول و معابری که رود شدند" اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha