۲ هزار شهروند تربت‌حیدریه در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۶۳ نفر از این شهرستان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که پس از بررسی پرونده این افراد واحدهای آماده شده مسکن مهر به آنان واگذار می‌شود.

حسین ناطق روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سهم این شهرستان  در طرح نهضت ملی مسکن ۲ هزار و ۱۵۰ واحد است که طی چهار سال احداث می‌شود. 

وی ادامه داد: هرکس در سامانه saman.mrud.ir ثبت نام کرده و داری شرایط لازم باشد می‌تواند از واحد مسکونی برخوردار شود.

رییس اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه گفت: این سامانه ۲۸ مهرماه و یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن راه‌اندازی شد که بر اساس آن متقاضیان مسکن با رعایت چهار شرط تاهل یا سرپرست خانوار بودن، نداشتن ملک شخصی از سال ۸۴، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و داشتن پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، می‌توانند در این سامانه ثبت‌ نام کنند.

وی افزود: داوطلبان تا ۱۳ آذر ماه می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

ناطق ادامه داد: ایجاد ۹۸۰ واحد مسکن مهر بدون در نظر گرفتن امکانات زیرساختی آن موجب شده این واحد ها بدون متقاضی باشد که در حال تامین زیرساخت هایی از قبیل کلانتری، بازار، مسجد، درمانگاه و آسفالت برای این واحد ها هستیم و ابتدا این واحدها واگذار شده و سپس ساخت و واگذاری  ۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز می شود.

وی گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت این واحد ها تامین شده و عملیات ساخت آنها از ابتدای دی ماه جاری آغاز خواهد شد.

رییس اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه افزود: دیروز نخستین جلسه قرارگاه نهضت ملی مسکن در این شهرستان برگزار شد که آغاز ساخت واحدهای تجای مسکن مهر و آماده سازی سایت مسکن مهر از مصوبات این جلسه بود.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha