۳۳میلیارد ریال هزینه خرید جهیزیه به زوج های نیازمند در چالدران اهدا شد

ارومیه- ایرنا- همزمان با هفته بسیج، بسته‌های معیشتی و کارت‌های اعتباری خرید جهیزیه به ارزش ۳۳ میلیارد ریال به زوج های نیازمند و مادران باردار و شیرده با مشارکت سپاه و بنیاد علوی در چالدران اهدا شد.

فرمانده سپاه چالدران روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این نهاد به همراه بنیاد علوی اقدام به تهیه و توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۶ میلیون ریال کرده که توسط گروههای جهادی بسیج بین افراد مورد هدف توزیع شده است.

سرهنگ قهرمان درستی افزود: این تعداد بسته معیشتی در قالب بسته‌های غذایی و دارویی با هدف تامین سلامت مادران باردار و شیرده و رفع سوء تغذیه در بین آنان در مجموع به ارزش سه میلیارد ریال توزیع شد.

اهدای ۱۲۰کارت اعتباری به زوج های نیازمند چالدرانی

 مدیر دفتر بنیاد علوی در چالدران نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۲۰ کارت اعتباری خرید جهیزیه در اختیار زوج های نیازمند که پیشتر شناسایی شده بودند، قرار گرفت.

سید محمد پیام قره باغ افزود: ارزش ریالی هر کارت اعتباری ۲۵۰ میلیون ریال بوده و به صورت بلاعوض در اختیار زوج های جوان قرارگرفت تا بتوانند زندگی خود را آغاز کنند.

به گزارش ایرنا، در قالب کمک های مومنانه بنیاد علوی و سپاه چالدران تاکنون توانسته اند بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی برای حمایت از نیازمندان و افراد آسیب پذیر توزیع کنند.

چالدران حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده‌اند.

این شهرستان  با ۵۰ هزار نفر جمعیت از شهرهای شمالی آذربایجان‌غربی و دارای مرز مشترک با کشور ترکیه است.

با اهتمام دولت، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی اقداماتی در راستای محرومیت زدایی از این شهرستان انجام شده است و همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha