۳۰ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1022
کد خبر: 84549049
۰ نفر

برچسب‌ها

یازده روستای گلستان به شبکه ملی اطلاعات پیوست
عکس آرشیو است

گرگان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان گفت: دسترسی پنج هزار و ۳۰۰ نفر از اهالی یازده روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات با تکنولوژی نسل چهارم فراهم شد.

 محمد احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: دسترسی این روستاها شامل" اوقچی بزرگ، اوقچی کوچک، ارجنلی و کورلر " در شهرستان کلاله، "باقر آباد، سیدکلاته، پل آرام، قورچای و شش آب"‌" در شهرستان رامیان و روستای " سایر " در مینودشت به شبکه ملی اطلاعات از روز گذشته فراهم شده است.
به گفته وی برای تقویت زیر ساخت های روستاهای مزبور در استان، با نصب هشت دکل مخابراتی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی از تقویت زیر ساخت ها به منظور افزایش پوشش شبکه ملی اطلاعات در هفت روستای دیگر در شهرستان های علی آباد و کلاله در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این اداره کل برای این اجرای طرح، نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.
اواخر تابستان امسال ساکنان ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد پوشش اینترنت در گلستان از مزایای شبکه ملی اطلاعات بهره مند شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان با بیان این که ساکنان ۸۶۲ روستای استان از شبکه ملی اطلاعات برخوردارند، افزود: برای بقیه روستاهای باقیمانده با هدف افزایش پوشش و ارتقای کیفیت اینترنت در محل سکونت، برنامه های لازم صورت گرفته و با تخصیص اعتبار نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.
وی علت کندی ایجاد یا تقویت شبکه ملی اطلاعات برای روستاهای باقیمانده استان را  سخت گذر بودن و نبود زیرساخت ها اعلام و اضافه کرد: در زمان حاضر بیش از ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای قابلیت اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند.

گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت، ۹۳۴ روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارد که ۴۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha