لزوم تکمیل واکسیناسیون عمومی در فارس و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی

شیراز-ایرنا- در نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بر ضرورت مراجعه تمام افراد بالای دوازده سال استان برای تزریق واکسن کرونا و گسترش ایمنی در سطح جامعه تأکید شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا، با گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به پوشش ۸۶ درصدی واکسیناسیون نوبت اول در افراد بالای دوازده سال و همچنین پوشش ۷۳ درصدی واکسیناسیون کامل در افراد بالای دوازده سال استان فارس، بر اهمیت واکسیناسیون عمومی در جامعه برای عبور از پاندمی کرونا تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه از مردم فارس به ویژه کسانی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اما برای تزریق دُز دوم مراجعه نکرده اند، خواست هر چه زودتر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون تعیین شده در سطح استان، برای تزریق دُز دوم واکسن کرونا اقدام کنند تا با هوشمندی و مشارکت همگانی بتوانیم بر این بیماری غلبه کنیم.

دکتر حسینی همچنین با تقدیر از عوامل اجرایی برنامه واکسیناسیون علیه کرونا در فارس اضافه کرد: آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان می دهد، واکسیناسیون بر کاهش موارد فوت ناشی از کرونا تاثیر جدی دارد.

وی اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، وضعیت آمار مبتلایان به کرونا در مناطق مختلف استان و آخرین آمارهای جانباختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان های استان، روند انجام تست های pcr و سریع، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹، عملکرد تیم های واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و میزان موجودی واکسن کرونا در استان، را ارزیابی کرد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در خصوص مواردی مانند وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان های استان، انجام تست های تشخیصی کرونا و تحلیل های آماری کووید۱۹، مطالبی ارائه کردند.

بهبودی ۴۸۱ هزار و ۸۳۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در فارس
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز شنبه بیست و نهم آبان ۱۴۰۰، ۴۸۱ هزار و ۸۳۸ بیمار کووید۱۹ در فارس بهبود یافته اند، تازه ترین آمارهای کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را اعلام کرد.

دکتر سید روح الله حسینی با اعلام تازه ترین آمارهای مربوط به کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۹۸۴ تست کرونا شامل یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۰۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۳۷ هزار و ۲۴۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۴۳ هزار و ۲۷۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۶ هزار و ۸۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۴ هزار و ۸۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۸۱ هزار و ۸۳۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۱۴۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۳۵۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 حسینی با اشاره به جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت هزار و ۱۷۹ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۷۲۵ هزار و ۴۶۵ دُز رسیده است، اظهار کرد: با تلاش مدافعان سلامت حوزه بهداشت در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکنون سه میلیون و ۱۱۰ هزار و ۹۳۹ دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۶۱۴ هزار و ۵۲۶ دُز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه اضافه کرد: در پی مصوبه ستاد ملی کرونا، از ابتدای آذر طرح محدودیت هوشمند در کشور اجرا می شود، بنابراین افرادی که واکسن نزده اند ممکن است برای دریافت خدمات و استفاده از امکانات شهری دچار محدودیت شوند، که لازم است افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده اند، هر چه زودتر برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون سطح استان مراجعه کنند.

دکتر حسینی تأکید کرد: همچنین لازم است با مراجعه به پایگاه salamat.gov.ir ضمن بررسی کارت واکسن کرونا، این کارت را دریافت و برای استفاده از خدمات شهری به همراه داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha