عملیات تکمیل جاده قهاوند کمیجان- فرمهین به زودی کلید می‌خورد

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی تکمیل جاده ارتباطی قهاوند - کمیجان - فرمهین با ۲۸۶ میلیارد تومان اعتبار به زودی کلید می‌خورد.

دکتر " علی اکبر کریمی" شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات اجرایی تعریض و بهسازی جاده ارتباطی قهاوند -کمیجان- فرمهین و ارتقای آن با انعقاد قرارداد ۲۸۶ میلیارد تومانی با شرکت جهاد نصر از محل اعتبارات ملی آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به پیگیری نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان استانی در سال‌های گذشته برای تسریع در اجرای این جاده ارتباطی، محدوده اراک به فرمهین اجرا شد و روز جاری هم با حضور مسئولان استانی عملیات اجرایی بخش دوم جاده ارتباطی از فرمهین به سمت خنجین، کمیجان و قهاوند کلید خورد.

کریمی با اشاره به قرارداد اجرای این طرح ملی که با شرکت جهاد نصر منعقد شده است گفت: اجرای این طرح عمرانی همزمان در ۲ قطعه انجام می‌شود که قطعه نخست از فرمهین به سمت خنجین و قطعه دوم نیز از کمیجان به سمت خنجین است و در بخش سوم هم باقی‌مانده پروژه در مسیر کمیجان به قهاوند انجام می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به نیاز مردم شهرستان کمیجان برای دسترسی به جاده مناسب، اجرای جاده ارتباطی آهنگران- ساروق - کمیجان نیز در دست پیگیری است که منابع مورد نیاز آن محل اعتبارات استانی تامین می‌شود و باید از اعتبارات ملی نیز برای تقویت آن استفاده شود.

دکتر کریمی بیان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ برای اجرای طرح جاده فرمهین، خنجین - کمیجان - قهاوند، ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و امید است با تقویت اعتبارات از سایر منابع بتوان روند اجرایی این طرح را سرعت بخشید.

 وی ادامه داد: عملیات اجرایی بخش دوم این طرح نیز ، در روزهای آتی با حضور مسئولان استانی و پیمانکار پروژه در شهرستان کمیجان آغاز می‌شود تا مطالبه به حق مردم شهرستان کمیجان نیز محقق شود.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha