مهمترین وظیفه طلاب حوزه علمیه تهذیب نفس و عمل به اخلاق است

تهران- ایرنا- مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: مهمترین وظیفه طلاب حوزه علمیه تهذیب نفس و عمل به اخلاق است و پرورش طلاب باید بر اصل رعایت دستورات الهی باشد.

آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست با طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) در شهرستان ورامین گفت: طلاب نیز باید اصل کار خود را بر پرورش، تهذیب نفس، توجه به علم و اخلاق بنا کنند و با تحقق این مساله، از دل حوزه‌های علمیه افرادی همچون امام خمینی(ره)، آیت الله صدر و رهبر معظم انقلاب رشد می کنند.

وی با اشاره به این که انسان همواره در عالم هستی تحت کنترل و مراقبت قرار دارد افزود: در دهها آیه قرآن و صدها روایت، به تهذیب اخلاق و تزکیه نفس اشاره شده است و انسان از زوایای مختلف مورد پایش قرار می گیرد.

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی گفت: بازتاب اعمال و رفتار انسان در ذرات فیزیکی عالم پخش است و در روزی معین آنها لب به سخن می گشایند و همانطور که دوربین‌ها فیلمبرداری می‌کنند، ذرات عالم نیز واقعیت‌ها را  بازگو خواهند کرد.

وی افزود: یکی از ناظران اعمال ما به طور خاص، امام عصر(عج) است و پس از ایشان، اعضا،جوارح و روح انسان ناظر بر اعمال انسان و  در انتها ملائکه و کارگزاران مامور ویژه این امر الهی می‌باشند.

وی با گرامیداشت هفته بسیج گفت: در جریان جنگ تحمیلی، نظام اسلامی نمی‌توانست بدون بسیج پیروز شود و تاریخ گواه است که در جنگ‌های قبل از انقلاب، ما همیشه مغلوب بوده‌ایم چرا که روحیه بسیجی در میان جنگ آوران ما نبود.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: زمان جنگ، دشمن با تمام قوا به میدان آمد ولی موتور محرک نیروی بسیج و معجزه مردمی توانست با دست خالی آنها را مغلوب کند و بسیج را به الگویی تمام عیار برای جهانیان تبدیل کرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر لزوم خدمت رسانی مسوولین به مردم بیان داشت: مسوولین با بیداری باید بر عهد خود با مردم باقی مانده و با روحیه بسیجی، گره از کار مردم باز کنند.

و ی با اشاره به اینکه شهرهای تهران مظلومیت خاصی دارند اظهار داشت: حوزه علمیه تهران و شهرهای تهران باید سرآمد دیگر حوزه های علمیه شده و در عالم اثر گذار باشند، چرا که تهران پایگاه بسیاری از مراجع بوده و نباید به وضع موجود قانع باشیم.

وی با تقدیر از شخصیت آیت الله محمودی امام جمعه شهرستان ورامین گفت: ایشان استاد گرانقدر و پیشاهنگ حرکت حوزوی و انقلابی در این منطقه هستند و وجود چنین عالمان و فرزندانشان سرمایه ای بزرگ محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha