اولویت بهره‌مندی از سد عمارت با مردم گرمی است

اردبیل-ایرنا- استاندار ادبیل گفت: عملیات اجرایی سد عمارت شهرستان گرمی پیشرفت خوبی دارد و اولویت بهره مندی از این سد با مردم گرمی است.

به گزارش ایرنا،سید حامد عاملی روز شنبه در جمع مردم گرمی افزود: پروژه احداث سد عمارت شهرستان گرمی با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد به مرحله تکمیل رسیده و عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکاران ادامه دارد.

وی اظهار کرد :خوشبختانه در سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل اعتبارات لازم برای طرح سد عمارت پیش بینی شده و امیدواری برای تکمیل این سد با مساعد شدن شرایط آب و هوایی منطقه بیشتر شده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: با بهره ‌برداری از این سد ۱۵ میلیون متر مکعب آب برای شرب ، ۷۵ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۲۸ میلیون متر مکعب نیز برای امور زیست محیطی اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تلاش می شود گرمی از محرومیت خارج شود افزود:مشکلات موجود در ارتباط با راه و آب آشامیدنی روستا ها ی گرمی مورد بررسی قرار گرفته و تلاش دولت هم محرومیت زدایی از روستا ها و مناطق محروم است.

عاملی اظهار کرد:بحث توسعه اقتصادی در شهرستان گرمی باید در اولویت باشد ضمن اینکه در حوزه های صنعت،کشاورزی و گردشگری هم برنامه ای تدوین بشود تا با یک حرکت جهادی و انقلابی توام با وحدت و همدلی مشکلات موجود در این شهرستان برطرف شود.

وی مرزی بودن گرمی را یک فرصت بزرگ دانست و گفت: از منافع مرز تا کنون به صورت مطلوب استفاده نشده  چون همیشه به مرزها به دید امنیتی نگریسته شده و این نگاه منافع اقتصادی منطقه را به مخاطره انداخته است که این دیدگاه باید اصلاح شود.

استاندار اردبیل ادامه داد:در شهر های دیگر، مرز سبب پیشرفت منطقه و توسعه اقتصادی منطقه شده باید تلاش شود مرزداران این شهرستان مانند دیگر مرزداران کشور تقویت شده و ازمنافع مرزداری به صورت بهینه استفاده شود.

ولی اسماعیلی نماینده گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت:مردم انتظار بیشتری از این دولت دارند و مشکلاتی در بخش های مختلف اعم از مشکلات بیکاری و مشکلات رفاهی دارند که منتظر برطرف شدن این مشکلات در سریع ترین زمان ممکن هستند و شایسته است دولت که خود را طرفدار و مدافع  محرومان جامعه  معرفی کرده و برخاسته از بطن مردم می باشند مطالبات مردم را پاسخگو باشند.

وی افزود:یکی از خواسته های اصلی مردم منطقه گرمی ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی است که در مجمع مصوب شده و انتظار این است این مصوبه در شهرستان گرمی به اجرا گذاشته شود.

نماینده گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی دیگر از خواسته های مردم گرمی اشتغال زایی است که نبود آن منجر به مهاجرت جوانان جویای کار به شهر های دیگر می شود و راه اندازی منطقه آزاد و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند جلوی این کار را بگیرد.

بازدید از کارخانه شیرآلات قهرمان ،شیرآلات آویسان،پاسگاه مرزی امیرکندی ،گلخانه انجیرلو ،کتابخانه در دست احداث گرمی و پروژه‌های شهرداری از جمله برنامه‌های سفر استاندار اردبیل به شهرستان گرمی است.

شهرستان گرمی مغان در ۱۰۰کیلومتری شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha