ساخت پل خلیج فارس با امنیت کشور در ارتباط است

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: ساخت پل خلیج فارس که جزیره قشم را به سرزمین اصلی مرتبط می‌کند، با امنیت کشور در ارتباط است.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در دیدار با مسوولان بسیج اقشار قشم افزود: تردد خودرو کمترین کارکرد این پل است و منافع احداث آن بسیار عمیق‌تر از این مباحث است.

وی ادامه داد: ارتباط و اتصال با سرزمین اصلی را باید به عنوان یک امراجتماعی و روانی جامعه در نظر گرفت که می‌تواند به ترانزیت  کالا نیز کمک شایانی کند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: با احداث این پل می‌توان برنامه‌های دیگری برای راه‌آهن و تردد مسافر و همچنین ترانزیت کالا از طریق قطار را پیش‌بینی کرد.

وی در ادامه با انتقاد از مدیرانی که خانواده‌شان در قشم نیست، افزود: مدیر پروازی یک اصطلاح است وگرنه مدیران حتی از بندرعباس نیز نباید به قشم تردد کنند.

حاجبی ادامه داد: هر مدیری که در قشم مسوولیت دارد باید با خانواده در قشم ساکن شود و در کمبودها و کاستی‌ها با مردم قشم شریک باشد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات آب جزیره قشم تصریح کرد: بیشتر مشکلات در این بخش در حوزه مدیریتی است.

 امام جمعه قشم در ادامه به مشکلات حوزه صنعت قشم پرداخت و افزود: اسکله کاوه به آشیانه پردگان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران که به عنوان افسران جنگ اقتصادی هستند، در حوزه صنعت در تنگنا قرار گرفته‌اند.

حاجبی اظهار کرد: نرخ بیکاری ۱۸ درصدی در جزیره قشم یک معضل است که سزاوار این شهرستان با دریایی از ظرفیت‌ها نیست.

وی با اشاره به مشکلات جاده درگهان به لافت گفت: جاده شهرک صنعتی تولا برای تردد مردم نیز در نظر گرفته شده است که این امر باعث مشکلات مختلف می‌شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha