پهنای باند اینترنت در ۳۵ روستای کردستان ارتقا یافت

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: پهنای باند اینترنت ۳۵ روستای استان از حدود ۶ تا ۱۲ مگابایت به ۱۰۰ تا یک هزار مگابایت افزایش یافت.

آزاد حکمت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نصب سوییچ در مراکز روستایی و برگردان بسترهای ارتباطی برای ارتقای باند اینترنت در این روستاها، اظهار داشت: عملیات برگردان در روستاهای گلالی و وینسار ازبستر فایبر هوم , بر روی  CWDM اجرا شده و میزان ۱۰۰ مگابایت پهنای باند به آنها اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه این اقدام به منظور ارائه اینترنت مخابراتی با کیفیت بالاتر به مشتریان ساکن در نقاط روستایی صورت گرفته است، افزود: نصب سوئیچ در مرکز کلکان با UPLINK ۱۰۰۰ مگابایت و برگردان روستاهای کلکان، آب باره، عالیجان، بست، بناوچان، توکلان، دره وزان، شریف آباد، گل قلعه، کانی سفید، کیله کبود، ظفر آباد،چول بلاغ و کتک را از دیگر پروژه های انجام شده اعلام کرد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به نصب سوئیچ در مرکز کوله دیواندره اشاره کرد و یادآور شد: همچنین یک هزار مگابایت پهنای باند به روستاهای قجر، هزارکانیان، زاغه علیا و سفلی، آق‌بلاغ، ابراهیم آباد، زاغه و کپک اختصاص یافت.

حکمت به نصب سوئیچ در مرکز سنته سقز و اختصاص ۱۰۰۰ مگ پهنای باند به شهر صاحب و روستاهای باشماق، گورباباعلی، کرفتو و قلعه کهنه اشاره کرد و گفت: در مرکز بوریدر سوییچ اختصاصی نصب شده و میزان یک هزار مگابایت پهنای باند به روستاهای بوریدر، چشمیدر، دژن، پایگلان، بیساران و هرسین تعلق گرفت.

وی با اشاره به نیاز روز افزون مشتریان به بسترهای دیتا و انجام امورات خود بر این بستر، اظهار داشت: باتوجه به اولویت های در نظر گرفته شده، پروژه های مختلفی در سطح استان اجرا خواهد شد.

در حال حاضر ۵۹۴ هزار و ۶۰ شماره تلفن ثابت منصوبه و ۵۱۴ هزار و ۴۸۰ شماره فعال در کردستان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha