پاییزه کتاب در ۲۵ کتابفروشی مازندران آغاز شد

ساری – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: طرح فروش فصلی پاییزه کتاب همزمان با سراسر کشور در ۲۵ کتابفروشی شهرستان‌های مختلف مازندران از امروز آغاز شد و دوستداران کتاب و کتابخوانی می‌توانند به مدت پنج روز از یارانه ۲۰ درصدی خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.

 عباس زارع روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در ادامه اجرای طرح‌های فروش فصلی کتاب و همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی، از امروز  اجرای طرح پاییزه کتاب را در سراسر کشور آغاز کرد که این طرح تا چهارشنبه ۳ آذر ادامه دارد.

وی ادامه داد: ثبت‌نام کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور در طرح پاییزه کتاب از ۲۰ تا ۲۴ آبان انجام شد که در نهایت ۹۸۰ کتابفروشی برای فروش یارانه‌ای کتاب در این طرح ثبت‌نام کردند. از این تعداد ۲۵ کتابفروشی در مازندران قرار دارد. هفت کتابفروشی در ساری و ۱۸ کتابفروشی در سایر شهرستان‌ها عضو طرح پاییزه کتاب هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مؤسسه خانه کتاب از تابستان امسال سقف خرید برای هر کد ملی در قالب طرح فروش فصلی کتاب را از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش داد. بر همین اساس سقف خرید در قالب طرح پاییزه کتاب برای هر کد ملی ۳۰۰ هزار تومان است که با احتساب ۲۰ درصد تخفیف طرح برای هر نفر، ۶۰ هزار تومان یارانه کتاب به هر کد ملی تعلق می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: افرادی که تمایل به بهره‌مندی بیشتر از یارانه کتاب دارند می‌توانند با خرید به صورت خانوادگی و استفاده از کد ملی همسر، فرزند یا سایر اعضای خانواده از تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید بیش از ۳۰۰ هزار تومان بهره‌مند شوند. یارانه خرید برای کتاب‌های تالیفی ۲۰ درصد و برای کتاب‌های ترجمه ۱۵ درصد تعیین شده است.

زارع خاطرنشان کرد: استقبال از خرید کتاب با استفاده از یارانه طرح‌های فصلی در مازندران طی دوره‌های گذشته همواره قابل توجه و رو به افزایش بود. این استقبال طی دوره‌های اخیر مازندران را معمولا بین ۱۰ استان برتر از نظر تعداد و مبلغ خرید کتاب قرار داده است.

وی افزود: از صبح تا ظهر امروز طبق آخرین آمار ثبت شده در سامانه طرح فروش فصلی کتاب، یک‌هزار و ۹۵۸ کتاب به مبلغ ۱۴۶ میلیون و ۵۷۸ هزار تومان توسط مازندرانی‌ها خریداری شد که رقم قابل توجهی است. مازندران در حال حاضر پس از خراسان رضوی، تهران، اصفهان، فارس، قم، گیلان و خوزستان هشتمین استان از نظر تعداد فروش کتاب است. از نظر مبلغ فروش نیز دهمین استان است.

کتابفروشی‌های عضو

طبق اعلام مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در ساری کتابفروشی‌های امیرکبیر، فرهنگان فرح‌آباد، پاتوق کتاب ساری، شهر کتاب، نشر وارش، کتاب سرو و کتاب شبره مجری طرح هستند. در قائمشهر فروشگاه‌های سرزمین کتاب، سلام و شهر کتاب، در چالوس شهر کتاب فخر حسینی و کتابسرای پردیس، در بابل نشر چشمه، کتاب البرز، سرو بابل و کتاب مهتاب، در تنکابن زبانسرای پویا و کتابفروشی بیگی، در بابلسر شهر کتاب لامعی و شهر کتاب شفیع‌زاده، در آمل کتابفروشی‌ فرفرکا و در شهرهای بهشهر، رویان، محمودآباد و نوشهر نیز فروشگاه‌های شهر کتاب تا ۳ آذر فروش یارانه‌ای کتاب را انجام می‌دهند.

مازندران پس از تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، کردستان و گیلان هشتمین استان از نظر تعداد کتابفروشی‌های عضو در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ است.

مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و تسهیل خرید کتاب برای علاقه‌مندان و خانواده‌ها، طرح‌های فصلی فروش یارانه‌ای کتاب را در سراسر کشور برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha