دانش‌آموزان خود را درمقابل آسیب‌های اجتماعی واکسینه کنند

سنندج- ایرنا- فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، تلاش دشمنان را دورکردن نسل جوان از فرهنگ غنی اسلام دانست و افزود: دانش‌آموزان باید خود را در مقابل آسیب‌های اجتماعی تقویت کرده و واکسینه کنند.

به گزارش ایرنا، سردار سید صادق حسینی روز شنبه در آیین گرامیداشت هفته بسیج در دبستان دکتر فانی سنندج، با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس اظهار داشت: دانش‌آموزان بسیجی در دوران دفاع مقدس همزمان در ۲ جبهه بودند و علاوه بر دفاع از کیان نظام اسلامی و جنگ با دشمن در کلاس درس جبهه نیز حضور داشتند.

وی جهاد علمی و تبیین آن را ۲ وظیفه دانش آموزان در شرایط کنونی اعلام کرد وخطاب به آنان گفت: راه پیشرفت کشور، رسیدن به مدارج علمی است و اگر از نظر علمی و معرفتی در درجه بالا قرار بگیرید، در همه امور پیشرفت خواهید کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان بسیج یک حرکت فرهنگی و کارکرد آن نیز فرهنگی است و تلاش دشمنان دورکردن نسل جوان از فرهنگ غنی اسلام افزود: دانش‌آموزان باید خود را در مقابل آسیب‌های اجتماعی تقویت کرده و واکسینه کنند.

وی جنگ امروز را جنگ عقیدتی اعلام کرد و ادامه داد: دیروز دشمن از طریق حمله نظامی در صدد وارد کردن ضربه بود و امروز دشمن مسائل عقیدتی را هدف قرار داده است و ما باید ساختار اعتقادی و فرهنگی خود را قوی کرده تا در مقابل دشمن پیروز شویم.

سردار حسینی با اشاره به شهادت شهیده فاطمه اسدی به دست مزدوران و دشمنان نظام و تفحص و تشییع این شهیده والامقام، گفت: شهادت و تکریم این شهیده، یک جریان فرهنگی در جامعه راه انداخت که موجب عزت شد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و مشارکت آحاد مردم، بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای حفظ دستاوردهای انقلاب، بسیج مستضعفین را پایه‌گذاری کرد و در طول چهار دهه گذشته بسیج در عرصه‌های مختلف، خدمات شایان توجهی را ارائه کرده است.
دانش‌آموزان خود را درمقابل آسیب‌های اجتماعی واکسینه کنند

رشید قربانی با بیان اینکه بسیج یک تفکر است و همه می‌توانند با عضویت در این تشکل، فعالیت داشته باشند، افزود: بسیج به هیچ گروه و قشر خاصی وابستگی ندارد، حفظ کلیت و دستاوردهای نظام اسلامی از اهداف بسیج است و بسیج به عنوان نیروی کارآمد در همه میدانها حضور دارد.

وی اضافه کرد: بسیج یک روز در عرصه دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرد، عرصه سازندگی، صنعت دفاعی، انرژی هسته‌ای، کمک به مردم در زمان زلزله و اخیرا هم کمک به سلامت مردم در زمان کرونا، از دیگر خدمات بسیج است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه خطاب به دانش آموزان گفت: در شرایط فعلی شما با درک این واقعیت وظیفه دارید در عرصه‌های علمی، معنوی، اخلاقی و دینی حضور موثر داشته باشید.

وی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری کردستان در المپیاد نانو و درخشش دانش آموزان استان در دوازدهمین دوره المپیاد نانو، اظهار داشت: امروز متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، دانش‌آموزان باید در راستای توانمندی خود، مهارت‌آموزی و تقویت بصیرت تلاش کرده و از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کنند.

در ادامه این مراسم از فرماندهان برتر واحد بسیج آموزش و پرورش ناحیه ۲ سنندج با اهدای لوح سپاس تقدیر و زنگ بسیج نواخته شد.

هفته بسیج امسال ( از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه) در اقصی نقاط کشور با برگزاری آیین‌های ویژه‌ای به صورت میدانی و مجازی برگزار با شعار "بسیج پاره تن مردم است" گرامی داشته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha