۴۲ دستگاه ماشین‌آلات برف‌روب در نقاط مختلف سنندج مستقر می‌شود

سنندج- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۴۲ دستگاه ماشین آلات برف‌روبی در ۹ ستاد برف‌روبی نقاط مختلف شهر مستقر می‌شوند.

به گزارش ایرنا، سرکوت نجفی روز شنبه در جلسه ستاد برف روبی شهرداری سنندج اظهار داشت: از این تعداد، ۲۹ دستگاه ماشین آلات (برف روب) و ۱۳ دستگاه ماشین آلات سبک (نمک پاشی) بوده که از اول آذر جاری در ستادهای پیش بینی شده مستقر خواهند شد.

وی افزود: بر این اساس ۲ ستاد برف‌روبی در محدوده شهرداری منطقه یک(میدان گاز و جنب ساختمان شهرداری منطقه یک)، یک ستاد برف روبی در حوزه شهرداری منطقه ۲ مسیر تقاطع سنجرخان، ۲ ستاد برف روبی در حوزه شهرداری منطقه سه ( کمربندی آبیدر سه راهی تکیه و چمن و پارک دیدگاه )، ۲ ستاد برف روبی در شهرک بهاران (بلوار حمدی و شهرک زاگرس) و سه ستاد برف روبی در سه نواحی منفصل شهری ننله، نایسر و حسن آباد برپا شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج یادآور شد: در راستای خدمات‌رسانی به موقع و بهتر در زمان بارش؛ مدیران مناطق باید نسبت به آماده‌سازی مخلوط ماسه و نمک و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیزنسبت به عملیات باغبانی زمستانه، شاخه‌زنی و قطع درختان خشک با همکاری مناطق اقدام کند.

وی اضافه کرد: تامین ماشین آلات و تجهیزات زمستانی برای ستادهای برف‌روبی، تعیین محل انبار و دپوی ماسه و نمک، تشکیل جلسات توجیهی به منظور تامین تجهیزات زمستانی و سیستم گرمایشی خودرو برای رانندگان حوزه حمل و نقل عمومی نیز از دیگر تمهیدات انجام شده است.

نجفی تاکید کرد: سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل نسبت به نصب علائم استوانه‌ای لازم در کنار سرعت‌گیرها برای عدم آسیب به سرعتگیرها در زمان برف روبی و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نیز نسبت به آمادگی و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص رعایت موارد ایمنی به ویژه احتمال خفگی بار گاز CO اقدام کند.

وی همچنین یادآور شد:صدور هرگونه مجوز حفاری توسط مناطق درسطح شهر بجز موارد بسیار ضروری، ممنوع است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha