امیرعبداللهیان تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس را محکوم کرد

تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را محکوم کرد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: تصمیم انگلیس برای تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت مردمی حماس را محکوم می‌کنیم.

امیرعبداللهیان تصریح کرد که حقوق ملت فلسطین را نمی توان با وارونه جلوه دادن واقعیات پایمال کرد.

وی با تاکید بر حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها افزود: تنها راه حل سیاسی برای فلسطین در برگزاری همه پرسی در میان تمام بومیان (سرزمین فلسطین) است.  

منابع خبری انگلیس روز جمعه به نقل از «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که فعالیت جنبش حماس در این کشور بر اساس قانون "مبارزه با تروریسم" منع خواهد شد و براین اساس، هر کسی که از حماس حمایت کند، پرچم آن را برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون انگلیس را نقض کرده است.

به نوشته روزنامه تایمز، وزیر کشور انگلیس گفت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.

در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار بیانیه ای "تروریستی خواندن" خود را محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آن را تداوم تعدی علیه ملت فلسطین و حقوق ثابت آنها دانست که از بیش از یکصد سال پیش آغاز شد.

در بیانیه حماس آمده است: متاسفانه انگلیس به جای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی خود علیه مردم فلسطین - چه در بیانیه شوم بالفور و چه در قیمومیت انگلیس که سرزمین فلسطین را به جنبش صهیونیستم واگذار کرد - به خیانت قدیمی خود ادامه می‌دهد و به متجاوزان به زیان قربانیان کمک می کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha