تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی از ابتکارات انقلاب و امام (ره) بود

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه ۲۹ آبان ماه آغاز هفته بسیج است، گفت: تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی از ابتکارات انقلاب و امام خمینی (ره) بود و دنیای اسلام به آن اقتدا کرد.  

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه در مسجد جامع این شهر افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تا به امروز بر گسترش و عمق بسیج تاکید دارند.

وی با بیان اینکه آمریکا بر حضور حشدالشعبی در عراق تاکید دارد،  گفت: حشدالشعبی همان بسیج است. ببینید چقدر آمریکا حساب می‌برد و از جوانان بسیجی می‌ترسد.

امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: آمریکا از موشک و فناوری هسته‌ای ما عصبانی نیست بلکه از حضور، قدرت و نفوذ کلمه ایران در منطقه ناراحت و عصبانی است.

وی بسیج را از عنایات الهی دانست و گفت: شهید حاج قاسم هم یک بسیجی بود و دیدید که بسیجی اسلام چکار کرد. با تمام قدرت اعلام کرد که داعش تا دو سه ماه آینده نابود خواهد شد.  

 نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، بسیج را مدافع اسلام عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که همه ما بسیجی هستیم و همه از اسلام دفاع می‌کنیم.

وی در ادامه یکی از دغدغه های امام (ره) و مقام معظم رهبری را بحث فرهنگ دانست و گفت: وقتی غول‌ها و غارتگرها بخواهند وارد جایی شوند ابتدا فرهنگ آنجا را عوض می کنند. زمانی که آمریکایی‌ها وارد افغانستان شدند اول کتاب‌های درسی آنها را عوض کردند، لذا بحث فرهنگ بسیار مهم است.

آیت الله علما گفت: امام می فرمایند از دانشگاه ها و آموزش و پرورش باید بچه مسلمان بیرون بیاید. لذا یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی است. لذا همه ما بخصوص جوانان، دانشجویان و آموزش و پرورش به آن توجه کنیم. همه چیز به این شورا گره خورده است. تمام وزرا، ملت و همه کارها به فرهنگ گره خورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha