سیر نزولی قیمت انواع سکه و طلا در هفته پایانی آبان ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- قیمت انواع سکه و طلا تحت تاثیر افت نرخ دلار و اُنس، در روزهای پایانی آبان‌ماه روند نزولی داشته است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، بازار سکه و طلا در هفته پایانی آبان ماه روند نزولی داشت و قیمت‌ها تحت تاثیر نرخ ارز و انس جهانی طلا گرچه در ابتدای هفته افزایشی بود ‌اما سیر کاهشی در پیش گرفت. 

قیمت سکه طرح جدید در روز شنبه رشد قابل توجهی داشت و با نرخ ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد و در روز یکشنبه ۱۱۰ هزار تومان کاهش یافت.

روند کاهش قیمت سکه در روز دوشنبه نیز تداوم داشت و سکه طرح جدید با نرخ ۱۲ میلیون و ۴۷۰هزار تومان معامله می‌شد. در روز سه‌شنبه بهای سکه افزایشی اندک و ۳۰ هزار تومانی را ثبت کرد. 

سکه طرح جدید در روز چهارشنبه حرکت رو به جلو و آرامی داشت و دوباره با افزایش ۸۰ هزار تومان به رقم ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید و پنجشنبه با قیمت ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت‌ها در بازار طلای خام در هفته پایانی آبان ماه همچون هفته‌های قبل در نوسان بود. به این صورت که یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز شنبه یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان معامله ‌شد و بهای آن در روز بعد به یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و در روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۵۸ هزار تومان رسید.  

حرکت نزولی قیمت طلای خام در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ادامه داشت و یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز سه‌شنبه یک میلیون و ۲۵۳ هزار تومان و در روز چهارشنبه یک میلیون و ۲۵۰هزار تومان بود و پرونده آن با بهای یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بسته شد.

قیمت هر مثقال طلا در هفته گذشته در میانه کانال پنج میلیون تومان نوسان داشت. در نخستین روز هفته هر مثقال طلا برابر با پنج میلیون و ۵۴۵ هزار تومان و روز یکشنبه پنج میلیون و ۵۰۵ هزار تومان تعیین شد.

بهای هر مثقال طلا در روز دوشنبه، پنج میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود و در روز سه‌شنبه این رقم ۲۰ هزار تومان کاهش داشت. در روزهای پایانی هفته قیمت هر مثقال طلا روند کاهشی داشت و با نرخ تقریبی پنج میلیون و ۴۱۵ هزار تومان داد و ستد می‌شد.

قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته در محدوده یک هزار و ۸۶۰ تا یک هزار و ۸۷۰ دلار نوسان داشت.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تحولات بازار سکه و طلا طی هفته‌ گذشته گفت: قیمت انس جهانی در هفته گذشته نوسان کمی داشت و بین ۱۸۶۰ تا ۱۸۷۰ دلار در نوسان بود. 

کشتی آرای افزود: بهای انس جهانی طلا در پایان هفته به یک هزار و ۸۶۵ دلار رسید و نسبت به ابتدای هفته یک دلار کاهش داشت. 

وی اظهار داشت: نرخ ارز در ابتدای هفته با افزایش همراه بود؛ اما این روند در روز دوم متوقف و با کاهش همراه شد و در نتیجه بهای سکه و طلا در هفته گذشته سیر نزولی داشت به طوری که قیمت سکه طرح جدید در پایان هفته در مقایسه با ابتدای هفته ۳۷۰ هزار تومان کاهش یافت. 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: حباب سکه در پایان هفته با ۷۰ هزار تومان کاهش به رقم ۲۲۰ هزار تومان رسید. نرخ انواع سکه و طلا در پایان آبان ماه نزولی بود و به دلیل کاهش تقاضا حباب سکه نیز کم شد.

این فعال صنفی وضعیت بازار طلا در هفته آینده را نیز آرام و نزولی پیش‌بینی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha