سپاه ناحیه لارستان ۴۶ طرح محرومیت زدایی اجرا کرد

لارستان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه لارستان فارس گفت: ۴۶ پروژه محرومیت زدایی و اشتغالزایی با همکاری و مشارکت مردم، خیران و دستگاه‌های اجرایی ذیربط در مناطق و روستاهای محروم این شهرستان انجام شده است.

سرهنگ عیسی افسری شامگاه پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: اجرای این طرح ها و اقدامامات در قالب اجرای رزمایش الی بیت‌المقدس و در حوزه‌های مختلف شامل، ساخت مسکن محرومان، آبرسانی، اهدای جهیزیه به نوعروسان، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک‌های آموزشی و معیشتی به خانواده‌های نیازمند و دانش‌آموزان محروم انجام شده است.

وی ادامه داد:ظرف هشت ماه گذشته نیز بیش از ۱۲ هزار نفر ساعت اردوهای جهادی برگزار شده و بسیجیان با حضور در خانه و محلات برای تعمیر و مرمت و محرومیت زدایی مناطق مختلف لارستان اقدام به محرومیت زدایی کرده اند.

فرمانده سپاه ناحیه لارستان گفت: همچنین ۲۲ صندوق قرض الحسنه بسیج و مردم راه اندازی شده که به نیازمندان و افرادی که به دنبال اشتغال زایی هستند وام های با بهره کم اعطا می کند.

افسری ادامه داد: با اعطای این تعداد وام کم بهره از طریق صندوق قرض الحسنه سپاه  برای ۱۱۱ نفر شغل ایجاد شد.

وی اضافه کرد: همچنیین در هشت ماه گذشته تاکنون بیش از ۱۱۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و در قالب کمک های مومنانه و همچنین ۶ هزار بسته گوشت نذری در مناسبت های مختلف از سوی پایگاه های مختلف بسیج و با همکاری نیک اندیشان و مردم خیر  توزیع شده است.

سرهنگ افسری با بیان اینکه دو محله کوی گاله و کهویه در لار و یک محله در بنارویه به عنوان محلات هدف در بحث فعالیت های اجتماعی و رفع مشکلات در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: ۱۴۰ مورد مشاوره اعتیاد و ارجاع به کمپ های ترک اعتیاد در مدت کمتر از سه ماه گذشته در این مناطق انجام شده است.

فرمانده سپاه لارستان با اشاره به اجرای طرح ابتکاری ۱۰ هزارتومانی گره گشا از سوی بسیجیان لارستان نیز گفت: مبالغ جمع آوری شده از طرف خیرین در راه عرصه های اجتماعی هزینه شده است.

وی گفت: در این مناطق علاوه بر نشست های مشاوره ای و توجیهی در زمینه تحکیم بنیان خانواده و ترویج ازدواج، ۱۸ برنامه برخط، ۶۰ مورد تولید محتوا با موضوع ازدواج، اهدا ۲۰ دست جهیزیه کامل و ۶۹ قلم جیهزیه برای زوجین نیز انجام شده است.

شهرستان لارستان استان فارس به مرکزیت لار در فاصله ۳۸۷ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha