فضای کتابخانه‌ای درقم ۲۵درصد افزایش یافت

قم - ایرنا - سرپرست کتابخانه‌های عمومی قم از افزایش ۲۵درصدی فضاهای کتابخانه‌ای در این استان با افتتاح کتابخانه عمومی شهدای نوبهار و بهره‌برداری قریب الوقوع کتابخانه مرکزی خبر داد و گفت: امیدواریم با همت مسئولان استان، مشکل فقدان کتابخانه عمومی در منطقه پردیسان نیز رفع شود.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های قم، سجاد عمرانی در آیین گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان طی سخنانی، کتابداران را طلایه‌داران و پیش قراولان مقابله با جنگ نرم دشمن در عرصه فرهنگی دانست و افزود: آنها در دوران کرونا نیز با فعالیت‌های مجازی توانستند شبکه‌ای عظیم از گروه‌های اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی به وجود آورند و اجازه خاموش شدن چراغ کتابخانه‌ها را ندادند.

وی همچنین با اشاره به طرح پِیک کتاب کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: به‌رغم ریزش اولیه اعضای کتابخانه‌ها در دوران شروع ویروس کرونا، کتابخانه‌ها با احیای فعالیت‌های کتابخانه در فضای مجازی و همچنین با رساندن کتاب به منازل مردم به وسیله پیک کتاب، جان تازه‌ای گرفتند و امروز کتابخانه‌های عمومی استان قم بیش از ۳۰ هزار عضو فعال دارند.

وی در مورد فعالیت کتابخانه‌ها در این دوران اضافه کرد: انجام فعالیت‌هایی چون پویش هر خانه یک کتابخانه، پویش احتراق ماسک فعالیت‌های جمع خوانی، قصه‌گویی، فعالیت‌های مختص بخش کودک و غیره تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های کتابخانه‌ها در سال گذشته بوده است و براساس آمار کتابخانه های عمومی استان در یک سال گذشته ۲ هزار و ۴۶۰ برنامه فرهنگی را با حضور اعضای کتابخانه برگزار کرده‌اند.

عمرانی همچنین با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان مهمترین و بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور گفت: فعالیت کتابداران و حضور آنان در آستان حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران در ترویج این جشنواره بسیار موثر بوده است.

وی  افزایش ۲۵ درصدی فضاهای کتابخانه‌ای در استان قم با افتتاح کتابخانه عمومی شهدای نوبهار و افتتاح قریب الوقوع کتابخانه مرکزی قم را اتفاقی مهم در عرصه فرهنگ استان توصیف و ابراز امیدواری کرد: با همت و عنایت خاص مسئولان استان، مشکل فقدان کتابخانه عمومی در منطقه پردیسان نیز حل شود.

وی در این رابطه افزود: در گام نخست، امیدواریم به‌زودی بتوانیم اخبار خوبی را در جهت فراهم شدن کتابخانه سیار برای خدمت رسانی به مردم پردیسان منتشر کنیم.

فضای کتابخانه‌ای درقم ۲۵درصد افزایش یافت

کتابخانه‌های برتر و کتابداران برگزیده قم معرفی شدند

بر اساس ابن گزارش همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از فعالان عرصه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی استان در سه بخش قدردانی شد.

گرارش حاکیست: کتابداران برگزیده قم در نخستین بخش معرفی شدند که زهرا حیدری از کتابخانه عمومی آیت الله خامنه‌ای، طاهره اصغری ملکشاه از کتابخانه عمومی شهدای نوبهار، معصومه عابدینی از کتابخانه عمومی ریحانه النبی (س) و مرضیه نفری از کتابخانه عمومی امام صادق (س) از جمله آن هستند.

همچنین در دومین بخش نیز کتابخانه عمومی شهدای صرم به عنوان کتابخانه برگزیده، و در بخش سوم هم صفحه مجازی کتابخانه ریحانه النبی به عنوان صفحه مجازی برگزیده شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha